Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5
10 11 12
23 27
29 30 2

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis Briuselyje susitiko su F. Mogherini

2017.02.15
image

 „Dabartinė saugumo situacija reikalauja proaktyvaus Europos Sąjungos elgesio“, - sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, šiandien Briuselyje susitikęs su Europos Sąjungos (ES) vyriausiąja įgaliotine užsienio reikalams ir saugumo politikai, Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotoja Federica Mogherini.

 

Ministras su F. Mogherini aptarė ES iniciatyvas saugumo ir gynybos srityje. R. Karoblis išreiškė paramą ES iniciatyvoms, kuriomis stiprinamas ES valstybių gynybinis pajėgumas. „NATO išlieka svarbiausia saugumo organizacija, tačiau ES taip pat gali prisidėti stiprindama savo narių saugumą“, - sakė jis.

 

Ministras pabrėžė, jog gynybos finansavimo didinimas yra vienas svarbiausių klausimų tiek NATO, tiek ES valstybėms.

 

Susitikime akcentuota, kad ES ir NATO veiksmai papildo vienas kitą. Sprendžiant globalius saugumo aplinkos iššūkius, būtina išnaudoti ir stiprinti realias NATO ir ES bendradarbiavimo priemones, ypač – koordinuojant atsaką į hibridines grėsmes ir padedant partneriams stiprinti gynybinius gebėjimus.

 

Briuselyje vasario 15 d. taip pat įvyko R. Karoblio dvišaliai susitikimai su Gruzijos, Norvegijos, Liuksemburgo gynybos ministrais. Rytoj numatytas dvišalis R. Karoblio susitikimas su Prancūzijos gynybos ministru bei daugiašalis su Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados bei Lenkijos gynybos ministrais.

 

Ministras vasario 15-16 d. dalyvauja NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje, kur tariamasi dėl vieningos NATO saugumo politikos ir svarbiausių jos prioritetų.

 

Kontaktinis asmuo: krašto apsaugos ministro patarėja viešiesiems ryšiams Vita Ramanauskaitė, tel. +370 620 81779.

 

Lietuvos atstovybės prie NATO nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media