Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Krašto apsaugos ministras ES palydovų centro vadovui pristatė Lietuvos pirmininkavimo prioritetus ES saugumo ir gynybos srityje

2013.06.14
image

EU zenklas

 

Birželio 14 d. su Europos Sąjungos palydovų centro (angl. EU Satellite Centre) direktoriumi Tomažu Lovrenčičiumi (Tomaž Lovrenčič) susitikęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pristatė svečiui Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus ir Lietuvos indėlį stiprinant ES Bendrąją saugumo ir gynybos politiką.

 

„Be ES finansinio stabilumo priemonių svarstymo, kuris šiuo metu vyrauja ES viešojoje darbotvarkėje, per savo pirmininkavimą sieksime glaudesnio ES bendradarbiavimo su Rytų kaimynystės šalimis ir taip pat stiprinti ES energetinį saugumą“, – susitikime sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

Pasak ministro, šie du nacionaliniai pirmininkavimo prioritetai lemia svarbiausius uždavinius gynybos srityje pirmininkavimo metu. „Skatinsime aktyvesnį Rytų partnerių įsitraukimą į ES Bendrąja saugumo ir gynybos politiką dalyvaujant tarptautinėse operacijose ir mokymuose su ES šalimis. Energetinio saugumo srityje, sieksime, kad energetinio saugumo klausimai taptų ES Bendrosios augumo ir gynybos politikos dalimi,“– sakė J. Olekas.

 

Ministras taip pat išreiškė viltį, kad šie nacionaliniai Lietuvos pirmininkavimo prioritetai būtų atspindėti gruodį vyksiančios Europos Vadovų Tarybos diskusijos dėl ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos ateities išvadose. „Tikimės, kad šios aukščiausio lygio diskusijos metu taip pat bus svarstomi ES saugumo interesų, ES vaidmens užtikrinant saugumą kaimynystėje, ES santykių su NATO, ES kovinių grupių panaudojimo, ES atsako į naujus saugumo iššūkius ir kt. klausimai“, – sakė J. Olekas.

 

Viešėdamas Krašto apsaugos ministerijoje ES palydovų centro vadovas T. Lovrenčičius taip pat susitiko su Ministerijos politikos direktoriumi Vaidotu Urbeliu, taip pat su Lietuvos kosmoso asociacijos, Kosmoso mokslo ir technologijų instituto ir Ūkio ministerijos atstovais. Palydovų centro vadovas pristatė Centro veiklą ir aptarė galimybę centrui glaudžiau bendradarbiauti su pirmininkaujančia šalimi plėtojant Kosmoso ir saugumo programas „Copernicus“ ir „Galileo“. Taip pat buvo aptarta galimybė centrui bendradarbiauti su Lietuvos kaip pirmininkaujančios šalies atstovais Kosmoso darbo grupėje (Space Working Party) kita pusmeti svarstant Europos kosmoso iniciatyvų reglamentavimą.

 

Nuo 2002 metų kaip ES agentūra veikiantis ES palydovų centras yra vienas iš ES bendrosios saugumo ir gynybos politikos įgyvendinimo instrumentų. Centras teikia žemės paviršiaus stebėjimo informaciją, padedančią perspėti apie galimus regioninius konfliktus, stichines nelaimes ir kt. krizes ir vykdyti krizių prevenciją.

 

Palydovų centro parengti skaitmeniniai vaizdiniai padeda stebėti ir įvertinti gamtos stichijas ir planuoti gelbėjimo operacijas. Centro nuotraukų analizė taip pat padeda vykdyti organizuoto nusikalstamumo, terorizmo ir masinio naikinimo ginklų platinimo, kitų nusikaltimų prevenciją.

 

Stebėjimo informaciją Centras teikia ES institucijoms ir šalims, dalyvaujančioms ES krizių valdymo operacijose, taip pat šia informacija dalijasi su NATO šalimis ir tarptautinėmis organizacijomis: Jungtinėmis Tautomis, NATO, ESBO. Palydovų centro teikiama informacija naudojama ES krizių valdymo operacijoms, taikos palaikymo ir karinėms-civilinėms misijoms, taip pat JT misijoms paremti.

 

Centro būstinė įsikūrusi Torejon de Ardoze mieste, netoli Madrido, Ispanijoje.

 

Nuotr. aut. - Ieva Budzeikaitė (KAM). 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media