Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

Krašto apsaugos ministerijoje susitiko Lietuvos ir Jungtinės Karalystės gynybos ministrai

2013.09.06
image

logo

 

Rugsėjo 6 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su Jungtinės Karalystės gynybos sekretoriumi Phillipu Hammondu (Phillip Hammond), aptarė sėkmingai plėtojamą šalių bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityse, taip pat pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai klausimus ir pasirengimą metų gale vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai.

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas pasidžiaugė šalių bendradarbiavimu Europos Sąjungos formate –liepos 1 d. Lietuvos karių kuopa pradėjo pusės metų budėjimą Jungtinės Karalystės vadovaujamoje ES kovinėje grupėje. Susitikime Lietuvos ir Jungtinės Karalystės gynybos ministrai aptarė bendrai abiejų šalių spalio 14–15 d. Londone rengiamo seminaro ES kovinių grupių efektyvumo klausimais detales. Vienas iš Lietuvos pirmininkavimo uždavinių ES Bendros saugumo ir gynybos politikos srityje yra padėti išspręsti ES kovinių grupių panaudojimo klausimą ir siekti platesnės diskusijos ES efektyvumo klausimais, kuri apimtų lankstesnio kovinių grupių panaudojimo aspektus.

 

Jungtinė Karalystė visam Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiui Krašto apsaugos ministerijoje yra delegavusi savo atstovą, kuris savo kompetencija sustiprino su ES darbotvarkės klausimais dirbančią Lietuvos ekspertų komandą.

 

J. Olekas dėkojo ministrui P. Hammondui, kad Jungtinės Karalystė siunčia savo karius į Baltijos šalių regiono pratybas, tokias kaip „Kardo kirtis“ (angl. „Saber Strike“) ar NATO 5-ojo straipsnio pratybas „Tvirtas džiazas“ (angl. „Steadfast Jazz“), bei kvietė ateityje dalyvauti mūsų regione rengiamose pratybose. Taip pat pasidžiaugta puikiu išminavimo laivų iš Jungtinės Karalystės įsigijimo projektu, kurio dėka Lietuva nuo šiol turi vieną geriausių išminavimo pajėgumų visame Baltijos jūros regione.

 

Susitikime Lietuvos ir Jungtinės Karalystės gynybos ministrai diskutavo apie galimybes ateityje abiejų šalių kariams kartu dalyvauti tarptautinėse operacijose. Krašto apsaugos ministras J. Olekas padėkojo kolegai už ilgalaikę Jungtinės Karalystės paramą misijoje Irake.

 

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimas gynybos srityje grindžiamas atnaujintu susitarimu dėl bendradarbiavimo gynybos srityje ir karinių santykių, kuris buvo pasirašytas 2013 m. sausio 25 d. Dubline.

 

 

Ievos Budzeikaitės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media