Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5
10 11 12
23 27
29 30 2

 

Krašto apsaugos ministerijoje su Jungtinės Karalystės atstovais aptarti krizių valdymo ir koordinavimo klausimai

2017.04.19
image

Krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas balandžio 19 d. susitiko su Jungtinės Karalystės Vyriausybės kanceliarijos atstovais Dr. Stuart Wainwright ir Dr. Owen Jackson, atsakingais už krizių valdymą ir koordinavimą šalyje ir tarptautiniu mastu.

 

Svečiai domėjosi Lietuvos krizių valdymo sistema, informacinio ir kibernetinio saugumo užtikrinimu, išmoktomis pamokomis, susijusiomis su informacinėmis provokacijomis prieš NATO bataliono karius.

 

Nuo 2017 m. rudens JK atstovas, atsakingas už krizių valdymą ir turintis šioje srityje patirties pradės dirbti Rygoje ir bus atsakingas už bendradarbiavimą su visomis Baltijos šalimis. JK nori ne tik perduoti savo ilgametę ir įvairiapusę darbo suvaldant krizes patirtį, bet ir išmokti mūsų regiono krizių valdymo specifikos, susipažinti su Baltijos šalims būdinga problematika. JK patirtis šioje srityje yra labai vertinga tiek Lietuvai, tiek kitoms Baltijos šalims, nes JK institucijų, atsakingų už reagavimo į krizes ir krizių suvaldymo politikos koordinavimą tradicijos siekia jau daugiau nei 100 metų.

 

Apie Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimą gynybos srityje

 

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimas saugumo ir karinėje srityse per keletą pastarųjų metų tapo itin intensyvus.

 

Jungtinė Karalystė keletą kartų buvo atsiuntusi karių ir naikintuvų į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. 2016 m. pusmetį Lietuvos kariai budėjo Jungtinės Karalystės vadovaujamoje ES kovinėje grupėje kartu su kariais iš Airijos, Latvijos, Suomijos ir Švedijos.

 

Nuo 2017 m. pradžios Algirdo bataliono karių kuopa dalyvauja Jungtinės Karalystės vadovaujamose NATO ypač greito reagavimo pajėgose.

 

Lietuva taip pat dalyvauja ir šiuo metu kuriamose JK vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose (angl. sutr. JEF). Šios aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgos, kurios galės vykdyti plataus spektro operacijas pradedant humanitarine pagalba ir baigiant koviniais veiksmais, bus visiškai pasirengusios veikti 2018 m. Joms Lietuva yra priskyrusi kuopos dydžio vienetą, o šių pajėgų vadavietėje Nortvude nuo šių metų kovo tarnauja ir Lietuvos karininkas.

NATO Pajėgų integravimo vienetui Vilniuje Jungtinė Karalystė yra skyrusi karininką.

 

Nuo šių metų pavasario stiprinant regiono saugumą Estijoje dislokuota JK vadovaujama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė.

 

Giedrės Maksimovicz nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media