Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

Krašto apsaugos ministerijoje bus aptariamas glaudesnis bendradarbiavimas su ES palydovų centru

2013.06.13
image

EU zenklas 

Birželio 14 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankysis Europos Sąjungos palydovų centro (angl. EU Satellite Centre) direktorius Tomaž Lovrenčič. Su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Krašto apsaugos ministerijos politikos direktoriumi Vaidotu Urbeliu ir kitais ministerijos atstovais, taip pat su Lietuvos kosmoso asociacijos, Kosmoso mokslo ir technologijų instituto ir Ūkio ministerijos atstovais susitiksiantis ES palydovų centro direktorius pristatys Centro veiklą ir aptars galimybę Lietuvai glaudžiau bendradarbiauti su šia ES agentūra. Susitikime taip pat planuojama aptarti ES plėtojamas Kosmoso ir saugumo programas „Copernicus“ ir „Galileo“ ir Centro vaidmenį šių programų įgyvendinime.

 

Nuo 2002 metų kaip ES agentūra veikiantis ES palydovų centras yra vienas iš ES bendrosios saugumo ir gynybos politikos įgyvendinimo instrumentų. Centras teikia žemės paviršiaus stebėjimo informaciją, padedančią perspėti apie galimus regioninius konfliktus, stichines nelaimes ir kt. krizes ir vykdyti krizių prevenciją.

 

Palydovų centro parengti skaitmeniniai vaizdiniai padeda stebėti ir įvertinti gamtos stichijas ir planuoti gelbėjimo operacijas. Centro nuotraukų analizė taip pat padeda vykdyti organizuoto nusikalstamumo, terorizmo ir masinio naikinimo ginklų platinimo, kitų nusikaltimų prevenciją.

 

Stebėjimo informaciją centras teikia ES institucijoms ir šalims, dalyvaujančioms ES krizių valdymo operacijose, taip pat šia informacija dalijasi su NATO šalimis ir tarptautinėmis organizacijomis: Jungtinėmis Tautomis, NATO, ESBO. Palydovų centro teikiama informacija naudojama ES krizių valdymo operacijoms, taikos palaikymo ir karinėms-civilinėms misijoms, taip pat JT misijoms paremti.

 

ES palydovų centro būstinė įsikūrusi Torejon de Ardoze mieste, netoli Madrido, Ispanijoje.

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media