Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministerijoje - viešos konsultacijos pirkimo dokumentams aptarti

2019.01.14
image

Sausio 21 d. Krašto apsaugos ministerija rengia jau antras viešąsias konsultacijas, kuriose bus išsamiai pristatomi ir aptariami pirkimo dokumentai, susiję su Krašto apsaugos ministerijos  projektais,  kurie bus vykdomi pasitelkiant viešojo ir privataus sektorių partnerystę (VPSP). Įgyvendinant šiuos projektus  per kelerius metus planuojama pastatyti tris  visiškai naujus karinius miestelius Šiaulių mieste, Šilalės ir Vilniaus rajonuose.

  

„Tai strateginės svarbos krašto apsaugos sistemos projektai, kuriuos pirmą kartą vykdysime kartu su privačiu sektoriumi, todėl į konkursą  siekiame pritraukti ne tik stipriausias Lietuvos bendroves, bet ir nekilnojamojo turto vystytojus ir investuotojus iš užsienio“,  – sako krašto apsaugos viceministras  Giedrimas  Jeglinskas.   Pasak jo, partnerystė su  viešuoju sektoriumi leis įgyvendinti tris pagrindinius tikslus – bus sukurta kokybiška ilgalaikė infrastruktūra pagal nusistatytus laiko terminus ir neviršijant kaštų.

 

Renginyje  susidomėjimą  projektais parodžiusiems investuotojams, rangovams, fondų atstovams Krašto apsaugos ministerijos ekspertai išsamiai pristatys investuotojų  atrankos procedūrą, jos etapus, paaiškins, kokie numatyti minimalūs kvalifikaciniai reikalavimai. Taip pat supažindins su išankstinės atrankos kriterijais, pasiūlymų vertinimo kriterijais, pristatys pagrindinius techninius  projektų įgyvendinimo niuansus.

 

Vieną pirkimą visiems trims objektams Krašto apsaugos ministerija planuoja paskelbti jau šių metų vasarį, o sutartis su investuotoju arba investuotojais pasirašyti 2020 m. pabaigoje.  Partnerystės sutartis planuojama pasirašyti 15 m. laikotarpiui iki 2035 metų – iš jų infrastruktūrai sukurti planuojama skirti apie dviejų su puse metų laikotarpį bei maždaug dvylikos su puse metų laikotarpis būtų numatytas infrastruktūros priežiūrai.  VPSP projektų įgyvendinimo metu privatus subjektas turės investuoti nuosavas lėšas į valstybei sukuriamą ir karinėms funkcijoms vykdyti reikalingą infrastruktūrą, prisiimdamas statybos darbų vykdymo ir sukurtos infrastruktūros valdymo rizikas.

 

Sprendimas vystyti naują karinę infrastruktūrą viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu buvo priimtas atsižvelgus ne tik į privataus sektoriaus gebėjimą vienu metu vystyti kelis didelės apimties projektus, bet ir į didelių investicijų poreikį krašto apsaugos sistemoje artimiausių 2-3 metų laikotarpyje.

   

Naujos karinės infrastruktūros vystymas yra įgyvendinamas vykdant LR Vyriausybės programos krašto apsaugos sistemos prioritetinius darbus, kuriais siekiama įgyvendinti Lietuvos kariuomenės plėtrą – didinti Lietuvos kovinius pajėgumus, užtikrinti fizinę infrastruktūrą plečiamų Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų nuolatiniam dislokavimui.

  

Tai jau antrosios viešosios konsultacijos, kurias Krašto apsaugos ministerija rengia siekdama išsamiai supažindinti suinteresuotus investuotojus ir statytojus su strateginiais krašto apsaugos sistemos projektais. Pirmosios buvo surengtos praėjusių metų spalį.

 

Skelbiamus pirkimo dokumentus galima rasti čia: http://kam.lt/lt/veikla_576/vpsp.html

 

 

 

Detalesnė informacija apie viešąsias konsultacijas:

 

Renginio data: 2019-01-21

 

Renginio vieta: Krašto apsaugos ministerija, Totorių g. 25, Vilnius. (Įėjimas iš Šv. Ignoto g. 8).

Registracijos pradžia - 09.30 val.

 

Renginio trukmė: nuo 10 val. iki 12 val.

 

Būtina išankstinė dalyvių registracija, kuri vykdoma el. paštu: [email protected]. Registracija vyks iki sausio 17 dienos.

 

Registruojantis būtina nurodyti dalyvaujančio žmogaus vardą, pavardę, kompanijos pavadinimą, pareigas, telefono numerį, elektroninį paštą.

 

Surinkti asmens duomenys bus naudojami tik renginio organizavimo tikslais. Duomenų valdytojas – Krašto apsaugos ministerija.

 

Daugiau informacijos:  Aurimas Banys – VPSP projektų vadovas, tel. +370 706 80 589.

 

Kontaktas žiniasklaidai: Asta Galdikaitė, Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas, tel. + 8 5 2735 5519.

 

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media