Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5
10 11 12
23 27
29 30 2

 

Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finale susirungs 30 šalies moksleivių, prizą jiems skirs ir vienas iš buvusių konkurso dalyvių

2017.04.19
image

Trisdešimt vyresniųjų klasių mokinių kartu su savo mokytojais iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių balandžio 20 d. suvažiuos į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją Vilniuje  dalyvauti finaliniame konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ etape. Vėliau tą pačią dieną  finalininkų kova dėl nugalėtojo vardo persikels į Lietuvos televizijos studiją. Ten ir paaiškės 2017 m. konkurso nugalėtojai.

 

Dėl teisės patekti į finalą nuotoliniu būdu spręsdami gana sudėtingą testą varžėsi beveik 200 mokinių. Prieš tai  jie praėjo  atranką savo mokyklose.

 

Krašto apsaugos ministerijos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamas konkursas vyksta jau 22-ąjį kartą.

 

Konkurso  organizatoriai  pabrėžia,  kad susidomėjimas konkursu yra didelis, 9-12 klasių mokiniai aktyviai domisi Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis. Nemažai mokinių konkurse dalyvauja  jau  nebe pirmą kartą.  Per visus konkurso gyvavimo metus konkurse dalyvavo keli tūkstančiai mokinių iš visos Lietuvos.

 

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe.  Konkursas buvo sumanytas kaip priemonė sudominti moksleivius savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu. Šiandien konkursu siekiama skatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, taip pat sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

 

Konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai tradiciškai apdovanojami pagrindiniu - piniginiu prizu. Prizus nugalėtojams taip pat skiria Švietimo ir mokslo ministerija ir Vytauto Didžiojo universitetas.

 

Šiemet konkursas sulaukė ypatingo rėmėjo, įsteigusio specialius prizus 4-6 vietą užėmusiems mokiniams.  Tai Darius Savolskis,  buvęs „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ dalyvis, net tris kartus patekęs į finalinį konkurso etapą, šiuo metu dirbantis Europos gynybos agentūroje Briuselyje.  „Skirti prizus ir taip prisidėti prie konkurso mane paskatino teigiami ir malonūs prisiminimai apie šį renginį. Pasirinkimas apdovanoti 4-6 vietą užėmusius dalyvius yra simboliškas, nes man irgi tekdavo likti kaip tik už trejetuko ribos ir žinau, kiek daug pastangų reikia įdėti, kad patektum į finalą“,  – sako  D. Savolskis.   

 

Kontaktinis asmuo: Vaida Ilginytė,  Krašto apsaugos ministerijos  Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas,  tel.  8 688 47 676.

 

KAM archyvo nuotraukos ( autorė vrš. Lina Ambroževičiūtė) - 2016 m. konkurso akimirkos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media