Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Kariuomenės ir visuomenės šventėje Panevėžyje – ir NATO sąjungininkų kariai

2017.05.22
image

Vokiečių kariuomenės kovinis tankas „Leopard 2“, pėstininkų kovos mašinos „Marder“, Nyderlandų karių kovos mašina CV 90, šarvuotasis žvalgybos automobilis „Fenek“, NATO oro policijos misijos naikintuvų F-16 skrydis, JAV karių veiksmai parodomojoje operacijoje – taip šiemet Kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje Panevėžyje Lietuvos visuomenei  prisistatė Lietuvoje šiuo metų dislokuotos  NATO sąjungininkų pajėgos. 

 

„Man, kaip NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje vadui, didelė garbė parodyti, kad mes puikiai bendradarbiaujame ne tik su Lietuvos kariais pratybų metu, bet ir su visais Lietuvos žmonėmis visoje šalyje. Didžiuojuosi būdamas NATO kovinės grupės vadu ir kartu su savo kariais tarnauti su Lietuvos kariuomenės brigados „Geležinis Vilkas“ kariais. Vielen Dank!“, – sakė mūsų šalyje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadas, Vokietijos kariuomenės karininkas pulkininkas leitenantas Christoph Huber.

 

Dalis Lietuvoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės karių atvyko į šventę Panevėžyje, kur pristatė savo misiją, pademonstravo savo techniką. Tad šeštadienį prie „Cido“ arenos atėjusieji galėjo pabendrauti su jais, apžiūrėti jų karinę techniką.

 

Nuo šių metų sausio pabaigos NATO sprendimu gynybos ir atgrasymo tikslais Lietuvoje dislokuotoje kovinėje grupėje tarnauja belgų, Nyderlandų, vokiečių kariai, gegužės pabaigoje prisijungs ir kariai iš Norvegijos, o vasarą – iš Liuksemburgo.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai. Daugianacionalinio vieneto kariai į Lietuvą atsigabeno ir savo karinę techniką bei ginkluotę. Beveik tūkstantis kovai parengtų karių yra dislokuoti Rukloje, jie dalyvauja pratybose savarankiškai ir su mūsų kariais Lietuvos kariuomenės poligonuose Rukloje, Pabradėje. Kovinės grupės kariai taip pat dalyvauja ir Lietuvos gyvenime, susipažįsta su mūsų šalies kultūra, istorija.

 

Šventės dalyvius skrydžiu virš Panevėžio pasveikino NATO oro policijos misijoje šiuo metu dalyvaujantys Lenkijos karinių oro pajėgų kariai su dviem naikintuvais F-16. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose Lenkijos kariai yra dislokavę iš viso keturis naikintuvus F-16. „Džiaugiamės turėdami galimybę praskristi virš Panevėžio ir iš oro pasveikinti renginio svečius ir dalyvius“, – sakė NATO oro policijos misijai Baltijos šalys vadovaujantys Lenkijos kontingento kariai. Tai jau septinta Lenkijos karinių oro pajėgų misija po to, kai 2004 metų kovo 29 d. NATO pradėjo oro policijos misiją Baltijos šalyse.

 

Šventėje dalyvavo ir Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinių pajėgų Baltijos šalyse kariai. Šiuo metu Lietuvoje dislokuota apie 100 JAV karių, kaip NATO saugumą stiprinančių priemonių ir JAV operacijos „ Atlanto ryžtas“ dalis. JAV sausumos pajėgų kariai, kas keletą mėnesių rotuodamiesi, Lietuvoje treniruojasi nuo 2014 metų pavasario. Jie jau kelis kartus yra dalyvavę ir tradicinėje Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienoje. Šiemet kartu su Lietuvos kariais JAV kariai buvo suplanavę dalyvauti vienoje iš šventėje suplanuotų parodomųjų operacijų – teikti kariams paramą iš oro. Tam suplanuota  pasitelkti sraigtasparnius CH-47 „Chinook“ ir UH-60 „Black Hawk“ iš 12-osios kovinės aviacijos paramos brigados.

 

Šventėje Panevėžyje dalyvavo ir apie savo veiklą papasakojo ir Lietuvoje veikiantys NATO vienetai - Vilniuje įsikūręs tarptautinis NATO pajėgų integravimo vienetas ir NATO energetinio saugumo kompetencijos centras.

 

Partizanų pagerbimo kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Lietuvoje tradiciškai rengiama trečią gegužės savaitgalį. Tą dieną visa Lietuvos kariuomenė atsiveria visuomenei – jai prisistato visos kariuomenės rūšys: Sausumos, Jūrų, Oro ir Specialiųjų operacijų. Atvykusieji į šventę turi puikią galimybę pabendrauti su kariais, susipažinti su jų technika ir ginkluote, išbandyti karines užduotis, stebėti parodomuosius karių veiksmus.

 

A. Pliadžio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media