Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 31 3
4 6 7 10
11 15 17
18 20 23
25 26 27 28 2 3

 

Kariuomenės ir visuomenės šventėje – galimybė iš arčiau susipažinti su JAV oro desantininkais

2014.05.14
image

Gegužės 17 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyksiančioje Kariuomenės ir visuomenės šventėje visuomenei prisistatys ir Lietuvoje bendrose pratybose su mūsų kariais dalyvaujantys JAV sausumos pajėgų 173-iosios oro desanto brigados kariai.

 

Šventėje JAV kariai vilniečiams ir miesto svečiams papasakos apie savo dalinį, aprodys į Lietuvą pratyboms atsigabentus ginklus – automatinius šautuvus M4, kulkosvaidį M249, 60 mm minosvaidį, naktinio matymo prietaisus, modernias ryšio priemones.

 

Nuo balandžio pabaigos į Lietuvą atvykę JAV kariai yra dislokuoti Rukloje. Šiuo metu jie yra integruoti į Kunigaikščio Vaidoto batalioną ir kartu su Lietuvos kariais dalyvauja Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pratybose „Juodoji strėlė“ , kur treniruojasi Lietuvos gynybos užduočių, vykdys desantavimo operacijas.

 

„Mes džiaugiamės, kad galime treniruotis kartu su Lietuvos kariais. Mums tai puiki proga mokytis veikti kartu, pasisemti vieniems iš kitų patirties ir taip stiprinti tarpusavio sąveiką , – sako JAV 173-osios oro desanto brigados 1-ojo bataliono BRAVO kuopos vadas kapitonas Nicholas Salimbene.

 

173-ji oro desanto brigada, dažnai vadinami dangaus kariais, – didžiuojasi savo istorija, kuri prasidėjo dar 1915 metais, kai buvo įkurta ir dislokuota savo pirmajai misijai Prancūzijoje. Kone šimtmečio istoriją turintis šis JAV kariuomenės priešakinis dalinys yra dalyvavęs Pirmojo ir Antrajo pasalinių karų veiksmuose. Ši brigada buvo ir pirmasis JAV sausumos pajėgų vienetas, dislokuotas Vietname, o 1967 m. vasario 22 d. brigados kariai, vykdydami operaciją „Junction City“, atliko vienintelį kovinį desantavimąsi parašiutais Vietnamo kare. Brigados kariai taip pat atliko kovinį desantavimąsi parašiutais Šiaurės Irake užimant Bashuro oro uostą per pradinę operaciją „Irako laisvė“ 2003 metais.

 

Šie JAV oro desantininkai dalyvauja operacijose visame pasaulyje. „Dangaus kariai“ dalyvavo operacijoje „Tvirta taika“, keturis kartus buvo dislokuoti NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje Afganistane.

Šiandien „dangaus karių“ nuolatinė dislokacijos vieta – Vičenzoje, Italijoje. 173-joje oro desanto brigadoje tarnauja 3 600 parašiutininkų. Ši brigada JAV pajėgų Europoje vadovybei suteikia galimybę pirmiesiems jėga pradėti mūšį ir būti pasiruošusiems greitai reaguoti į netikėtas ar nenumatytas situacijas.

 

Šiuo metu Lietuvoje treniruojasi apie pusantro šimto 173-iosios oro desanto brigados karių. Nuo gegužės JAV kariai įsitraukė į visoje Lietuvoje vyksiančias Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų kovinio rengimo pratybas. Gegužę jie dalyvauja pratybose „Juodoji strėlė“, o birželį prisijungs prie bendrų JAV ir Baltijos valstybių pratybų „Kardo kirtis“, kt. bendrų mokymų.

 

Planuojama, JAV kariai Lietuvoje bus dislokuoti iki šių metų pabaigos.

 

NATO sąjungininkė JAV karius į Lietuvą pratyboms atsiuntė reaguodama į regionui iškilusias grėsmes dėl Rusijos intervencijos Ukrainoje ir demonstruodama savo įsipareigojimus sąjungininkams. Tokias pačias pajėgas JAV atsiuntė ir į Lenkiją, Latviją bei Estiją.

 

 

Daugiau apie Kariuomenės ir visuomenės šventę skaitykite čia: http://www.kam.lt/lt/kariuomenes_ir_visuomenes_svente.html

 

Alfredo Pliadžio ir Eugenijaus Žygaičio nuotraukos 

 

2014-05-14 21:17

utena

labai norejau nuvykti pasiziureti, bet isvaziuoju kitur :( tikiuosi per tv bus placiau parodyta nei 2min reportazo per zinias. Bus idomus renginys jauciu
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media