Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Kariai ruošiasi sprogdinti Atmatos upėje susikaupusius ledus

2010.03.25
image


Kovo 25 d. Šilutėje vykusiame bendrame Šilutės rajono ekstremalių situacijų komisijos ir Lietuvos kariuomenės atstovų posėdyje buvo nutarta atlikti ledo sangrūdų sprogdinimo darbus Atmatos upės žiotyse.

 

Kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai jau atliko vietovės žvalgybą ir numatė galimą sprogdinimo vietą. Kaip informavo gelbėjimo darbams ekstremalių situacijų zonoje vadovaujančio Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD) atstovai, apie planuojamus sprogdinimus gyventojai bus informuojami pasitelkus Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnius.

 

PAGD pranešė, kad potvynio situacijai Šilutės rajone suvaldyti Šiltės rajono ekstremalių situacijų komisijos posėdyje taip pat buvo nuspręsta įkurti bendrą civilinės saugos pajėgų operacijų centrą. Šio centro veikloje taip pat dalyvaus kariuomenės ir civilinių institucijų atstovai.

 

Šiuo metu Šilutės ir Pagėgių apylinkėse į pagalbą PAGD yra atvykę apie 30 kari iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionų, taip pat iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių.

 

Pagalbai teikti yra pasitelktos karinės vikšrinės amfibijos PTS-M, sunkvežimiai „Mersedes Benz“ UNIMOG ir karinės ryšių priemonės.

 

 

Kariuomenės užduotis, susijusias su pagalba valstybės ir savivaldybių institucijoms potvynio atvejais koordinuoja ir organizuoja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas, gavęs už visų gelbėjimo darbų koordinavimą atsakingos institucijos – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos – prašymą. Užduotis vykdo kariuomenės padaliniai, nuo šių metų pradžios priskirti budėti Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių vykdymo operacinėse pajėgose.

Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose šiuo metu aukštos parengtis budi Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių kariai su technika.

 

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Tomas Balkus, tel. 8 5 278 5091, mob. tel. 8 682 25 359, el. paštas [email protected]

 

Vyr. ltn. Pauliaus Babilo nuotraukoje – sprogdinimai Lėvens upėje 2010-03-24 d. 

 

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media