Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
26
29 30 31 3

 

JAV generolas Ben Hodges: „Mūsų pajėgos dalyvaus ir treniruosis visur, kur bus ir Lietuvos kariai“

2017.09.01
image

Video medžiaga iš spaudos konferencijos

 

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis  rugsėjo 1d. susitiko su JAV sausumos pajėgų Europoje vadu gen. ltn. Ben Hodges, su kuriuo aptarė saugumo situaciją regione, tolesnę JAV ir Lietuvos partnerystę saugumo ir gynybos srityje bei JAV indėlį Lietuvos kariuomenės infrastruktūros modernizavimo projektuose.

 

Ministras su generolu aptarė tolesnius planus dėl NATO atgrasymo priemonių įgyvendinimo regione, NATO priešakinių pajėgų dislokavimo ir karinio rengimo klausimus. „NATO priešakinių pajėgų batalionas (EFP) yra didi Aljanso sėkmės istorija, parodanti kaip, esant būtinybei, greitai ir efektyviai NATO gali priimti ir įgyvendinti sprendimą nuo saugumo užtikrinimo pereiti prie atgrasymo“, – sakė gen. ltn. B. Hodges. Jis akcentavo, jog Lietuva kartu su Vokietija, kuri vadovauja Rukloje dislokuojamam NATO priešakinių pajėgų batalionui, yra puikus sąjungininkių bendradarbiavimo pavyzdys. Generolas taip pat pabrėžė, kad JAV yra neabejotinai įsipareigojusi remti sąjungininkes ir užtikrinti saugumą Lietuvoje ir visame regione. „Mūsų pajėgos dalyvaus ir treniruosis visur, kur bus ir Lietuvos kariai – nesvarbu, būsime čia kaip rotacinė kuopa, ar kaip batalionas pratybų metu“, - sakė gen.ltn. B. Hodges.

 

Aptariant rugsėjo mėnesį vyksiančias bendras Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas, tiek ministras, tiek gen. ltn. B. Hodges didžiausia jų grėsme įvardijo skaidrumo stoką. B. Hodges pabrėžė, jog JAV ir kitų NATO šalių taikoma praktika kviesti žiniasklaidos visuomeninių organizacijų atstovus, politikus, ekspertus stebėti pratybas padeda užtikrinti skaidrumą, ir panašią praktiką turėtų taikyti Rusija bei Baltarusija.

 

Ministras pasidžiaugė intensyvėjančiu darbu ir pasiektais rezultatais Lietuvos ir JAV gynybos planavimo srityje. Generolas savo ruožtu padėkojo Lietuvai už labai rimtą požiūrį derinat gynybos planus su JAV ir kitais NATO sąjungininkais ir demonstruojamą norą kartu spręsti kylančius iššūkius. „Noriu padėkoti Lietuvai už didelis pastangas, jog mūsų gynybos planavimas vestų link bendrų sprendimų, iškilus būtinybei. Suvalkų koridoriaus klausimas yra svarbus sprendinys mums visiems. Kalbamės su Lietuvos kariuomene, asmeniškai kalbėsiuosi ir su Lenkijos vadovybe šiuo klausimu ir tikiu, kad bendromis pastangomis būsime pasirengę šį iššūkį spręsti“, – susitikime sakė gen. ltn. B. Hodges.

 

„Lietuva labai vertina JAV finansinę paramą mūsų karinės infrastruktūros gerinimo projektams. Tai labai pagreitino mūsų karinės infrastruktūros modernizaciją, pagerino sąlygas sąjungininkams treniruotis Lietuvoje“, - sakė R. Karoblis, kalbėdamas apie sėkmingą JAV ir Lietuvos finansinių resursų panaudojimą kituose projektuose. JAV pagal Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvą (European Reassurance Initiative, ERI, nuo šių metų vadinamą European Deterence Inivitaive ) Lietuvos kariuomenės infrastruktūros plėtrai 2017–2019 m. yra numačiusi skirti per 37 mln. eurų. Gen. B. Hodges patikino, jog JAV ir toliau teiks paramą Lietuvos kariuomenės karinės infrastruktūros atnaujinimui: „Norime treniruotis kartu su Lietuvos kariais, tad būtina užtikrinti, jog čia turime tam tinkamas sąlygas“.

 

Lt. gen. B. Hodges yra didelis Lietuvos ir viso regiono saugumo interesų rėmėjas. Nuo 2014 m lapkričio mėn. jam perėmus vadovavimą JAV sausumos pajėgų vadavietei Europoje, Lietuva sulaukė ypatingai didelio JAV palaikymo stiprinti atgrasymo priemones ir didinti atsparumą galimoms grėsmėms. Stipri B. Hodges parama lėmė, kad JAV į Lietuvą atsiuntė rotacines kuopas, ėmė glaudžiau bendradarbiauti gynybos planavime ir kartu rengtis galimoms grėsmėms.

 

Generolas į Lietuvą atvyko norėdamas atsisveikinti su Lietuvos aukščiausiaisiais pareigūnais, su kuriais ne kartą buvo susitikęs eidamas dabartines pareigas ir kartu dėjo visas pastangas, jog JAV ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas taptų kaip niekada glaudus ir abipusiai naudingas. Generolas, kaip JAV sausumos pajėgų vadavietės Europoje vadas, į Lietuvą bene paskutiniam kartui ketina atvykti spalio mėnesį stebėti NATO priešakinių pajėgų bataliono ir Lietuvos kariuomenės brigados „Geležinis Vilkas“ pratybų.

 

Video medžiagos autorius  - vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis

 

Nuotraukos – Giedrė Maksimovicz ( Ministerijoje), kpt. S. Povilionis  (Gen. Hodges susitiko su Rukloje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono vadovybe)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media