Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Istorinė nuotrauka: NATO priešakinių pajėgų vadovaujančių ir jas priimančių šalių gynybos ministrai

2017.02.16
image

Istorinis momentas NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje vasario 15 dieną. Bendrai nuotraukai išsirikiavo NATO priešakinių pajėgų batalionų kovinių grupių vadovaujančiųjų ir priimančiųjų šalių gynybos ministrai. Tokias pajėgas Baltijos šalyse ir Lenkijoje  NATO dislokuoja siekiant stiprinti sąjungininkų buvimą rytiniame aljanso flange ir demonstruojant  sąjungininkų solidarumą ir vienybę.

 

Priešakines pajėgas priimančiosios šalys: Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija.

 

Priešakinių pajėgų batalionų kovinėms grupėms vadovaujančios šalys: Vokietija, Kanada, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

 

Vietos, kur bus dislokuojamos pajėgos: Rukla, Ādaži, Tapa, Orzysz.

 

Sprendimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoti po NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę (angl. Enhanced Forward Presence, eFP) NATO sąjungininkai priėmė 2016 m. liepą NATO viršūnių susitikime reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir Rusijos aktyvius veiksmus Ukrainoje.

 

2017 m. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje karius taip pat skiria Belgija, Nyderlandai, Norvegija ir Liuksemburgas. 2018 m. - Kroatija ir Prancūzija. Iš viso kovinėje grupėje bus apie 1 200 karių.

 

Pirmieji NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai į Lietuvą jau atvyko šių metų sausio pabaigoje, likę  suvažiuos iki šių metų vasaros.

 

Atgrasymo tikslais dislokuojamas NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvaus pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

 

Visos keturios NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Baltijos šalyse ir Lenkijoje bus dislokuotos iki šių metų birželio.

 

Plačiau apie NATO eFP  skaitykite čia.

 

Lietuvos atstovybės prie NATO nuotrauka

 

Nuotraukoje:
1 eilė. NATO batalionus formuojančių šalių gynybos ministrai:
(iš kairės): JAV gynybos sekretorius James Mattis, Vokietijos gynybos ministrė dr. U. von der Leyen, Kanados gynybos ministras Harjit Singh Sajjan ir Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Michael Fallon.
2 eilė. NATO batalionus priimančių šalių gynybos ministrai:
(iš kairės) Lenkijos krašto apsaugos ministras Antoni Macierewicz, Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Latvijos gynybos ministras Raimonds Bergmanis ir Estijos gynybos ministras Margus Tsahkna

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media