Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
26
29 30 31 3

 

Išlydėta tarnybą baigusi pirmoji NATO priešakinių pajėgų bataliono Nyderlandų karių kontingento pamaina, juos netrukus keis nauji kariai

2017.07.05
image

Liepos 4 d. Rukloje, Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“, įvyko Nyderlandų karių, tarnavusių pirmojoje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės rotacijoje, apdovanojimo ir palydų ceremonija. Jau kitą savaitę tarnybą baigusius ir namo išvykstančius karius pakeis nauja karių Nyderlandų Karalystės karių pamaina.

 

Nuo vasario mėnesio Lietuvoje tarnavusiems Nyderlandų kuopos kariams apdovanojimus įteikė Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, kuriai pavaldi kovinė grupė, vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius. Taip pat už tarnybą Nyderlandų kariams padėkojo ir Lietuvos kariuomenės kunigaikščio Vaidoto bataliono vadas pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono vadas pulkininkas leitenantas Marius Česnulevičius.

 

Nyderlandų kontingento kariai apdovanoti Lietuvos kariuomenės medaliais „Už tarpusavio paramą“. Labiausiai pasižymėję kariai apdovanoti Lietuvos kariuomenės bei Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų lygmens medaliais „Už pasižymėjimą“, MPB „Geležinis Vilkas“ padėkos raštais.

 

Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas Vadas“ plk. M. Steponavičius ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadas plk. ltn. Christoph Huber kariams padėkojo už tarnybą ir palinkėjo saugios kelionės namo. Karių rikiuotei vadovavo Nyderlandų karinio kontingento vyriausiasis nacionalinis atstovas ir NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės štabo viršininkas majoras Ruud Lenoir.

 

Nyderlandų karių pagrindu suformuota tarptautinio bataliono mechanizuotųjų pėstininkų kuopa – vienas iš NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės manevro padalinių. Kitą savaitę Nyderlandų karius pakeisiantis kontingentas vėl sudarys manevrinę kovinės grupės kuopą.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės formavimas yra nenutrūkstamas procesas. 2017–2018 metais NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai. Bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai.

NATO sustiprino savo priešakinį buvimą prie Rytinių NATO sienų, dislokavusi Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje rotacines daugianacionalines kovines grupes. Jos yra pilnai parengtos ir pajėgios atgrasyti, o prireikus kartu su nacionalinėmis pajėgomis yra pasirengusios nedelsiant reaguoti į bet kokią agresiją.

 

NATO priešakinių pajėgų batalionas yra tiesioginis atsakas į agresyvius ir provokacinius karinius Rusijos veiksmus prie NATO teritorijos sienų, kurie lėmė stabilumo ir saugumo susilpnėjimą, didesnį saugumo situacijos nenuspėjamumą ir saugumo aplinkos pokyčius.

 

Sprendimas dislokuoti NATO priešakinių pajėgų batalioną prieš Rytinių NATO sienų buvo priimtas pernai liepą Varšuvoje NATO viršūnių susitikime Baltijos šalių ir Lenkijos prašymu. Šiandien atgrasymo ir gynybos tikslais Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje kovinėms grupėms vadovauja Vokietija, Kanada, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

 

Plačiau apie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę: http://kariuomene.kam.lt/lt/efp.html

 

Kontaktinis asmuo: Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ projektų karininkas Skomantas Povilionis, el. paštas : [email protected] ; mob tel. : +37061278315

 

Vyr. srž. Oksanos Boguševičienės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media