Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Išbandomos Šengeno sienos kirtimo procedūros

2018.06.06
image

„Pratybose „Saber Strike 2018“ pratybose pirmą kartą taikomos priimtos specialios Šengeno sienos kirtimo procedūros – tai išbandymas ir naujų formulių atradimas ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse. JAV kariai Šengeno sieną kerta pirmą kartą tiek sausumos keliais, tiek jūrų – Nemirsetoje, tiek ir leisdamiesi desantiniais parašiutais“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Birželio 6 d. vėlyvą vakarą Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų II-ojo kavalerijos pulko pirmosios didžiosios kolonos įriedės į Lietuvos teritoriją – prasidės didžiausias iki šiol šalyje vykdytas karinės technikos judėjimas etapas. Tai tarptautinių pratybų „Saber Strike 2018“ (liet. „Kardo kirtis 2018”) dalis.

 

Iš viso per artimiausias tris birželio 6-9 d. naktis į Lietuvą įvažiuos apie keturiasdešimt kolonų – daugiau kaip 1 tūkst. kovinės technikos priemonių ir 3 tūkst. JAV karių.

 

Per pirmąją naktį, birželio 6 d., planuojama, kad į Lietuvos teritorija įvažiuos iki 15 kolonų, kuriose bus iki 30 kovinių transporto priemonių. Karinės technikos judėjimas numatomas per Kalvarijų užkardą, kiek mažesnis per Lazdijų. Visas šias kolonas lydės Lietuvos karo policijos ekipažai. Paskutinė kolona nuo pasienio turėtų pajudėti iki 10.00 val. ryto. Analogiška tvarka ir apimtimi karinės technikos judėjimai bus vykdomi ir kitas dvi naktis.

 

Visos kolonos, kurios judės per Lietuvą, vyks į Lietuvos kariuomenės Kazlų Rūdos poligoną. Jame Lietuvos kariuomenė yra įrengusi specialią bazę JAV kariams ir technikai priimti. Atvykę kariai turės galimybę pailsėti ir parengti transporto priemones tolimesniam judėjimui. Iš Kazlų Rūdos poligono nuo birželio 9 d. dalis karinių kolonų judės į Gaižiūnų karinį poligoną (Jonavos r.), kur dalyvaus pratybose „Saber Strike 2018“.

 

Birželio 18-21 d. iš pratybų vietovių kariai grįš į nuolatines dislokacijos vietas.

 

Gyventojų dėmesiui:

 

Birželio 6-9 d. ir 18-21 d., gyventojai, planuojantys keliones per Lazdijų ar Kalvarijų pasienio punktus, prašomi įvertinti kelionės sąlygas ir, esant galimybei, pasirinkti kitą kelionės per Lietuvos – Lenkijos pasienį laiką. Neturintiems tokios galimybės, rekomenduojame vengti kelionės tamsiuoju paros metu, kai vyks intensyvus karinės technikos judėjimas.

 

Kariuomenės atstovai kartu su kitomis Lietuvos valstybinėmis institucijomis kruopščiai planuoja technikos kolonų judėjimą. Siekiant sumažinti nepatogumus gyventojams bus imamasi įvairių priemonių: Lietuvos teritorijoje karinės kolonos skaidomos į mažesnes iki 30 transporto priemonių kolonas, didžiausias technikos judėjimas planuojamas tamsiu paros metu, kiekvieną karinę koloną lydės Lietuvos karo policijos automobiliai, kurie reguliuos ir užtikrins saugų eismo judėjimą.

 

Žiniasklaidos dėmesiui:

 

Žiniasklaidos atstovams bus galimybė pakalbinti atvykusius JAV karius, taip pat ir Lietuvos karius, pratybų „Kardo kirtis 2018“ dalyvius. Taip pat bus sudaryta galimybė vykti kartu su Karo policijos ekipažais ir stebėti kolonų judėjimą.

 

Norintieji vykti kartu su karo policijos ekipažais kviečiami registruotis el. paštu: [email protected]  iki birželio 6 d. 14.00 val. (Vietų skaičius ribotas)

 

Norintieji kalbinti JAV ir Lietuvos karius birželio 7 d. Kazlų Rūdos poligone kviečiami registruotis el. paštu: [email protected] iki birželio 6 d. 17.00 val.

 

Laisvai samdomi žurnalistai ir užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai turi akredituotis Krašto apsaugos ministerijos el. paštu [email protected] – atsiųsti užpildytą anketą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir redakcijos, kuriai planuojama teikti medžiagą publikavimui, kopijas.

 

Kontaktinis asmuo: kapitonas Tomas Pakalniškis +370 657 61 271, el. paštas: [email protected]

 

Nuotraukoje į anksčiau vykusias pratybas karinės technikos judėjimas

 

Nuotrauka KAM archyvo

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media