Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 18 19
26
29 2 4

 

IESMA 2018 – Vilniuje vyksianti didžiausia NATO tarptautinė energetinių sprendimų konferencija ir paroda

2018.11.07
image

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras lapkričio 14–16 dienomis rengia tarptautinę konferenciją ir parodą „Išmanieji energetikos sprendimai karyboje” (angl. Innovative Energy Solutions for Military Applications) (IESMA 2018). Renginys vyks Lietuvos parodų ir verslo centre LITEXPO, Vilniuje. Jame NATO valstybės, partnerės ir jų įmonės pristatys modernias energetinio efektyvumo didinimo technologijas ir gaminius, padedančius stiprinti saugumą, karinius pajėgumus ir atsparumą kylančioms grėsmėms.

 

„Tikimės, kad ši tarptautinė konferencija suteiks galimybę specialistams iš akademinio, verslo ir karinio sektorių keistis informacija apie geriausią praktiką, sprendimus ir technologijas tobulinant energetinį efektyvumą karyboje, siekiant pagerinti karinių pajėgų operacines galimybes, padidinti jų veikimo nuotolį ir mobilumą dabartinėje ir ateities saugumo aplinkoje“, – sako NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktorius pulkininkas Romualdas Petkevičius.

 

Renginio atidarymo kalbą lapkričio 14 d. sakys Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius. Savo pranešimus pristatys įvairių tarptautinių kompanijų atstovai ir aukšto lygio kariuomenės ir vyriausybinio sektoriaus pareigūnai: NATO Gynybos planavimo tarnybos viršininko pavaduotojas, NATO vadavietės aukščiausiasis pajėgų vadas oro pajėgų komandoras Ralph W. Reefman, JAV Operacinės energetikos politikos direktorius ir štabo viršininkas, Oro pajėgų sekretoriaus padėjėjo pavaduotojas Michael Penland, Inžinerijos ir plėtros skyriaus tarptautinių stebėjimo sistemų skyriaus, Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties organizacijos Austrijoje seisminės inžinerijos specialistas Marián Jusko ir kiti.

 

Parodos eksponentų sąraše – plačiai žinomi pasaulio pramonės lyderiai: „Siemens Building Technologies“ (Vokietija), „G&G Partners“ (Italija), „Triogen BV“ (Nyderlandai), „Procontain“ (Prancūzija) „Pfisterer“ (Vokietija), kt.

 

Konferenciją organizuoja NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras ir Gruzijos mokslinių tyrimų centras prie Gynybos ministerijos DELTA. Renginį remia NATO Naujų iššūkių saugumo skyrius ir NATO programa „Mokslas taikai ir saugumui“ (angl. NATO‘s Emerging Security Challenges Division, Science for Peace and Security Programme).

 

Paroda „IESMA 2018“ atspindi NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro veiklos esmę – centras ir IESMA 2018 apjungia akademinį pasaulį, verslo pasaulį ir kariuomenę. Bendro darbo dėka yra išgryninamos naujausia energetinio efektyvumo know-how, ekspertizė ir strategija. Visos trys pusės randa bendradarbiavimo taškų, planuoja strategiją į ateitį. Centras taip pat žvelgia į makro lygį, tai yra kaip energetiniai ištekliai ir jų paskirstymas daro įtaką šalių saugumui ir pažeidžiamumui geopolitine prasme. Centro darbuotojai atlieka tyrimus apie energetinį saugumą pasaulyje, analizuoja kaip energetinių resursų paskirstymas daro įtaką NATO sąjungininkams ir partneriams.

 

NATO energetinio saugumo kompetencijos centras į renginį kviečia atvykti visus, kurie domisi saugumu, energetikos sritimi ar naujausiomis technologijomis. Įėjimas nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija adresu http://www.iesma.info/media-application-form/30

 

Daugiau informacijos: http://www.iesma.info/

 

PASTABA: Žiniasklaidos atstovai, norintys dalyvauti renginyje, prašomi registruotis iš anksto, priešingu atveju gali būti neįleisti į renginį.

 

Kontaktiniai asmenys: NATO energetinio saugumo kompetencijos centro atstovai:

Juozas Latvys

El. p. [email protected]

 

Indrė Puzinaitė

El. p. [email protected]

 

Tel. (8 6) 048 5708

 

Apie NATO energetinio saugumo kompetencijos centrą

 

Vilniuje veikiantis NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras Šiaurės Atlanto Tarybos sprendimu buvo akredituotas 2012 metų spalio 12 dieną. Nuo to laiko prie centro prisijungė ir šiuo metu jis vienija vienuolika šalių: Lietuva, Estija, Suomija, Prancūzija, Gruzija, Vokietija, Italija, Latvija, Turkija, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Taip pat prisijungti norą išreiškė ir greitu metu prisijungs Lenkija ir Ukraina. Centrą taip pat remia Kanada.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras vykdo NATO šalių narių ir partnerių energetinio efektyvumo ir saugumo analizę. Vertina geopolitinių procesų daromą įtaką energetiniam sektoriui ir tuo pačiu šalių pažeidžiamumui. Centras vienija ir ieško bendrų sąlyčio taškų tarp šalių vyriausybių, akademikų ir verslo įmonių specializuojančių energetiniame sektoriuje. Centro personalą sudaro NATO šalių deleguoti karininkai ir akademikai, todėl atliekami tyrimai ir analizės yra visapusiškos, apima tiek civilinę ir karinę puses.

 

Nuotraukoje - 2016 m. Vilniuje vykusi koneferecija-parododa IESMA 2016.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media