Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

„Europa turi geriau pasirengti tinkamai reaguoti į naujus saugumo iššūkius ir kintančią saugumo aplinką“, – Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas

2013.07.05
image

logo

 

 

„Siekdami veiksmingesnės ir labiau matomos ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos, pirmiausia turime užtikrinti, kad Europa būtų geriau pasirengusi reaguoti į naujus saugumo iššūkius ir kintančią saugumo aplinką. Manome, kad būtent šiems klausimams turi būti skirta daugiausia dėmesio Europos lyderiams diskutuojant dėl ES strateginių saugumo prioritetų šių metų gruodį“, – pabrėžė Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas liepos 5 d. Vilniuje vykusiame Vyriausybės narių susitikime su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Hermanu Van Rompuy ir Europos Komisija.

 

Kalbėdamas apie Lietuvos nacionalinius prioritetus siekiant labiau matomos ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos, J. Olekas pabrėžė būtinybę ES imtis didesnės atsakomybės užtikrinant saugumą kaimynystėje. Ministras akcentavo poreikį stiprinti praktines partnerystes priemones ir politinį dialogą su Rytų ir Pietų kaimynais.

 

Susitikimuose su ES atstovais ministras J. Olekas taip pat atkreipė dėmesį į energetinio saugumo karinį aspektą. Pasak ministro, energijos išteklių naudojimas aktualus ir gynyboje – tai sudaro didelę dalį gynybos išlaidų, todėl Europai siekiant atsakyti į iššūkius energetiniam saugumui, būtina sukurti efektyvaus energijos išteklių naudojimo strategiją karinėms pajėgoms.

 

ES Tarybos Prezidento H. Van Rompuy siūlymu į 2013 metų Europos Vadovų Tarybos darbotvarkę buvo įtraukti gynybos klausimai, akcentuojant, kad kintanti tarptautinė saugumo aplinka reikalauja strateginio lygmens diskusijos dėl tolesnio ES šalių bendradarbiavimo gynybos srityje.

 

Pirmininkavimą ES Tarybai pradėjusi Lietuva siekia, kad Europos Vadovų Taryboje būtų atnaujinti politiniai įsipareigojimai prisiimti daugiau atsakomybės užtikrinant saugumą kaimynystėje, stiprinant partnerystes ir dialogą saugumo klausimais su Rytų ir Pietų kaimynėmis. Lietuva taip pat sieks, kad ES vadovai diskutuotų ir apie ES pajėgumų didinimą reaguoti į kylančias iššūkius ir grėsmes, svarstytų energetinio saugumo klausimus, siekiant, kad šie klausimai taptų ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos dalimi, būtų atnaujinti politiniai įsipareigojimai plėtoti iniciatyvas, didinančias Europos gynybinius pajėgumus.

 

Titulinė nuotr. – Krašto apsaugos ministras liepos 2–3 d. Vilniuje vykusiame tarptautiniame seminare ES Rytų partnerystės tema. Bendra Lietuvos Prezidentės ir Vyriausybės susitikimo su Europos Komisijos nariais nuotrauka - LR Prezidentūros (aut. – Dž. G. Barysaitė).

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media