Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 31 3
4 6 7 10
11 15 17
18 20 23
25 26 27 28 2 3

 

ES gynybos ministerijų politikos direktoriai Vilniuje aptarė galimas Europos Vadovų Tarybos diskusijas gynybos klausimais

2013.07.04
image

 

logo

 

Susitikimo nuotraukų galerija

 

Liepos 3–4 dienomis Vilniuje Europos Sąjungos (ES) gynybos politikos direktoriai aptarė svarbiausius ES bendrosios saugumo ir gynybos politikos klausimus: pasirengimą rugsėjį vyksiančiam neformaliam gynybos ministrų susitikimui, galimas Europos Vadovų Tarybos diskusijas gynybos klausimais gruodį, ES vykdomas operacijas ir partnerystes.

 

Pasak Lietuvos krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktoriaus dr. Vaidoto Urbelio, Lietuva tikisi, kad aukščiausio lygio ES vadovų susitikime bus peržiūrimi politiniai įsipareigojimai dėl ES karinių pajėgumų – kovinių grupių – panaudojimo. Nuo liepos 1 d. kartu su Lietuvos pirmininkavimu pusmečio budėjimą pradėjo penkiašalė ES kovinė grupė, kurioje – ir apie 120 Lietuvos karių. V. Urbelis kolegas taip pat informavo, kad Lietuva spalį Londone kartu su šiai kovinei grupei vadovaujančia Jungtine Karalyste organizuos seminarą ES kovinių grupių efektyvumo didinimo tema.

 

Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius teigė, kad Lietuva taip pat tikisi, jog Europos Vadovų Taryboje bus atnaujinti politiniai įsipareigojimai prisiimti daugiau atsakomybės užtikrinant saugumą kaimynystėje, stiprinant partnerystes ir dialogą saugumo klausimais su Rytų ir Pietų kaimynėmis. Lietuva taip pat sieks, kad ES vadovai diskutuotų ir apie ES pajėgumų didinimą reaguoti į kylančias iššūkius ir grėsmes, svarstytų energetinio saugumo klausimus, siekiant, kad šie klausimai taptų ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos dalimi, būtų atnaujinti politiniai įsipareigojimai plėtoti iniciatyvas, didinančias Europos gynybinius pajėgumus.

 

Kalbėdami apie ES vykdomas operacijas gynybos ministerijų pareigūnai teigė, kad svarbu išlaikyti pasiektus rezultatus. Bendros pastangos duoda praktinių rezultatų: per pastaruosius keletą mėnesių didelės pažangos pasiekta vykdant karines mokymo misijas Malyje (EUTM Mali) ir Somalyje (EUTM Somalia): ES kariniai instruktoriai jau parengė pirmąjį Malio kariuomenės batalioną, EUTM Somalia – paskelbtas pradinis pasirengimas. Taip pat sėkmingai vyksta kovos su piratavimu ir plėšimais jūroje operacija Somalyje ir prie jo krantų ATALANTA. Joje kitą mėnesį debiutuos ir Lietuva.

 

ES partneryčių srityje Lietuva pirmininkaudama ES Tarybai daugiausia dėmesio ketina skirti ES partnerystei su Rytų Europos šalimis ir NATO. „Tik aktyviai bendradarbiaudama su partneriais saugumo ir gynybos srityje ES gali būti veiksminga saugumo teikėja regione ir pasaulyje,“ – sakė krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius dr. V. Urbelis.

 

Pirmininkaudama ES Tarybai bendradarbiavimo su NATO saugumo ir gynybos srityje, Lietuva sieks, kad organizacijos viena kitą papildytų efektyviai naudodamos turimus resursus.

 

Nacionalinėje dailės galerijoje vykusiame susitikime dalyvavo 28 ES gynybos ministerijų politikos direktoriai, Europos išorinių veiksmų tarnybos, Europos Komisijos, Europos gynybos agentūros atstovai. Į susitikimą taip pat atvyko NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas gynybos politikai ir planavimui ambasadorius Hüseyinas Diriözas (Hüseyin Diriöz).

 

Neformalūs gynybos politikos direktorių susitikimai kartą per pusmetį rengiami ES Tarybai pirmininkaujančioje šalyje. Lietuva pirmininkavimą iš Airijos perėmė liepos 1 dieną.

 

 

Asta Galdikaitė, Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departmentas, 8 5 273 5519. 8 687 90 765.

 

 

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotraukos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media