Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

ES Gynybos ministerijų politikos direktoriai tarsis svarbiausiais ES bendrosios saugumo ir gynybos politikos klausimais

2013.07.01
image

logo

 

Liepos 3–4 d. Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje Europos Sąjungos gynybos ministerijų gynybos politikos direktoriai aptars svarbiausius ES bendros saugumo ir gynybos politikos (BSGP) darbotvarkės klausimus: pasirengimą Europos vadovų diskusijai gynybos tema, karinių pajėgumų vystymą, ES operacijas ir partnerystes.

 

„Šis ES gynybos politikos direktorių susitikimas yra vienas svarbiausių renginių, ruošiantis gruodį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai, kurioje valstybių lyderiai diskutuos ES gynybos klausimais. Politikos direktoriams pristatysime naujausią informaciją apie vykstantį pasirengimą ir pasiūlysime visiems bendrai identifikuoti galimus Tarybos susitikimo rezultatus, tiek pagrindinių žinių, tiek konkrečių priemonių prasme,“ – sakė renginio šeimininkas Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius dr. Vaidotas Urbelis.

 

Pasak jo, šiame aukšto lygio susitikime didžiausias dėmesys bus skiriamas klausimams, susijusiems su ES saugumo ir gynybos politikos efektyvumo ir matomumo didinimu. Šioje srityje vienas svarbiausių uždavinių – ES karinių pajėgumų, tokių kaip lėktuvų papildymas degalais ore, nuotoliniu būdu valdomų skraidančių aparatų ir kt. iniciatyvų, vystymas; pasiūlymai, padėsiantys didinti ES kovinių grupių efektyvumą ir spręsti jų panaudojimo klausimą.

 

Vienoje iš trijų susitikimo darbo sesijų ES gynybos politikos direktoriai kalbės apie ES vadovaujamas operacijas. Per pastaruosius keletą mėnesių didelės pažangos pasiekta vykdant karines mokymo misijas Malyje (EUTM Mali) ir Somalyje (EUTM Somalia): ES kariniai instruktoriai jau parengė pirmąjį Malio kariuomenės batalioną, EUTM Somalia – paskelbtas pirminis operacinis pajėgumas. Politikos direktoriai kalbės ir apie kitas šiuo metu vykstančias ES karines operacijas: kovos su piratavimu ir plėšimais jūroje operaciją Somalyje ir prie jo krantų ATALANTA bei ALTHEA Bosnijoje ir Hercegovinoje.

 

Paskutinėje susitikimo sesijoje politikos direktoriai aptars ES partnerystes. „Šiuolaikiniame pasaulyje neįmanoma pasiekti tvarios taikos ir stabilumo be glaudaus bendradarbiavimo su šalimis partnerėmis bei tarptautinėmis/regioninėmis organizacijomis, tiek esančiomis kaimynystėje, tiek toliau už bendrijos ribų,“ – sakė dr. V. Urbelis. Lietuvos iniciatyva šioje sesijoje bus diskutuojama dėl santykių gynybos srityje su Rytų partnerėmis ir NATO gerinimo. V. Urbelis pabrėžė, kad pirmininkaudama ES Tarybai Lietuva dės pastangas aktyvinti politinį dialogą ir praktinį bendradarbiavimą su ES Rytų partnerėmis saugumo ir gynybos srityje, partnerių įsitraukimą į ES Bendrąją saugumo ir gynybos politiką dalyvaujant mokymuose ir ruošiantis dalyvauti ES vadovaujamose tarptautinėse operacijose. Bendradarbiavimo su NATO saugumo srityje, Lietuva sieks, kad organizacijos viena kitą papildytų efektyviai naudodamos turimus resursus.

 

Susitikime tradiciškai dalyvaus Europos išorinių veiksmų tarnybos ir Europos gynybos agentūros atstovai. Į susitikimą taip pat pakviesti NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas gynybos politikai ir planavimui ambasadorius Hüseyinas Diriözas (Hüseyin Diriöz), kiti NATO atstovai.

 

Tokie neformalūs gynybos politikos direktorių susitikimai kartą per pusmetį rengiami ES Tarybai pirmininkaujančioje šalyje.

 

Pastaba žiniasklaida: ES gynybos politikos direktorių susitikimas vyks liepos 3–4 d. Vilniuje Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22). Žurnalistai, norintys nušviesti susitikimą, kviečiami registruotis KAM Viešųjų ryšių departamente, kontaktinis asmuo – Asta Galdikaitė el. paštas: [email protected]  arba tel. 8 687 90 765. Į renginį bus įleidžiami tik iš anksto užsiregistravę žurnalistai. Registruotis galima iki liepos 2 d., antradienio, 17 val.

 

Programa:

Liepos 3 d. , trečiadienis, 17.30 val. – I darbo sesija – galimybė nufotografuoti /nufilmuoti sesijos pradžią.

Liepos 4 d., ketvirtadienis, 10.30 val. – bendra renginio dalyvių nuotrauka.

Liepos 4 d., ketvirtadienis, 12.30–12.40 val. – galimybė pakalbinti KAM gynybos politikos direktorių dr. Vaidotą Urbelį.

 

Alfredo Pliadžio nuotraukoje: ES gynybos ministerijų politikos direktorių susitikimas vyks Nacionalinėje dailės galerijoje.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media