Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 3
6 9
17
24
26 30

 

Dešimt visuomenės atstovų stebės 2016 m. šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašų sudarymą

2015.12.18
image

Krašto apsaugos ministerijos atrinkti dešimt visuomenės atstovų 2016 m. sausio 7 d. stebės, kaip vyks 2016 m. šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašų sudarymo procedūros. Visuomenės atstovai kviečiami dalyvauti, kad būtų užtikrintas šių sąrašų sudarymo skaidrumas ir nešališkumas.

 

Šaukimo procedūras stebės atstovai, kurių kandidatūras pateikė aštuonios Lietuvos visuomeninės organizacijos: Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacija, Lietuvos skautija, Atsargos karininkų sąjunga, Asociacija „Karių vienybė“, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius, Lietuvos šaulių sąjungos ir Pulkininkų asociacija.

 

1. Vytautas Čepukas (Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacija)

2. Ieva Žilinskienė (Lietuvos skautija)

3. Algimantas Vyšniauskas (Atsargos karininkų sąjunga)

4. Laimonas Jakas (Asociacija „Karių vienybė“)

5. Mantas Zakarka (Lietuvos jaunimo organizacijų taryba)

6. Gediminas Juškevičius (Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius)

7. Valentinas Šapalas (Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius)

8. Gintaras Šniras (Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius)

9. Rokas Jašinskas (Lietuvos šaulių sąjunga)

10. Tautvydas Janušonis (Pulkininkų asociacija).

 

Krašto apsaugos ministerija atrankoje dalyvauti kvietė Lietuvoje įregistruotas asociacijas, kurių veikla susijusi su krašto apsaugos sistemos stiprinimu ir visuomenės parengimu gynybai, jaunimo ugdymu ir pilietiniu, patriotiniu auklėjimu, žmogaus teisių gynimu.

 

Visi pateikti kandidatai buvo tikrinami pagal nustatytus kriterijus. Pagal numatytą tvarką, visuomenės atstovų sąrašą tvirtina krašto apsaugos ministras, jame turi būti ne mažiau kaip penki ir ne daugiau kaip dešimt visuomenės atstovų.

 

Visuomeninės organizacijos Krašto apsaugos ministerijai buvo pateikusios 12 kandidatų, iš jų vienas neatitiko nustatytų reikalavimų.

 

Pagal krašto apsaugos ministro Juozo Oleko šių metų lapkričio 9 d. pasirašytą įsakymą, 2016 m. šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradžia – sausio 7 d., pabaiga – gruodžio 31 diena. 2016 m. sausio 7 d., stebint visuomenės atstovams, bus sudaromi 2016 metų karo prievolininkų ( 19–26 m.) sąrašai, pagal kuriuos bus pradedami siųsti šaukimo nurodymai.

 

Kaip ir šiemet, kitais metais devynių mėnesių karo tarnybą atliks 3 tūkst. jaunuolių.

 

Tuo pačiu Lietuvos kariuomenė kviečia vaikinus ir merginas nuo 18 iki 38 metų savanoriškai registruotis artimiausiuose Karo prievolės administravimo skyriuose tarnybai kitiems metams.

 

Iki sausio 7 d. užsirašę savo noru jaunuoliai nebus įtraukiami į 2016 m. šaukimo sąrašus, jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą, gauti 25 proc. didesnes išmokas, stojant į aukštąją mokyklą prie konkursinio balo pridedama 0,5 balo, kt.

 

Po sausio 7 d. savo noru registruotis tarnybai toliau galės ir tie jaunuoliai, kurie nebus patekę į 2016 m. šaukimo sąrašus.

 

Tik nesurinkus nustatyto skaičiaus savo noru atlikti karo tarnybą pareiškusių jaunuolių, toliau trūkstamas skaičius karo prievolininkų (nuo 19 iki 26 metų (įskaitytinai)) būtų šaukiamas privaloma tvarka.

 

Pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą 2016 m. metinį šaukimo planą pirmieji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą pradės 2016 m. balandžio 4 d., paskutinieji – spalį. Šauktinius kitais metais priims 19 Lietuvos kariuomenės padalinių.

 

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą LR Seimas atnaujino 2015 m. kovą. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą taip pat siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.

 

Ievos Budzeikaitės nuotrauka

2015-12-22 10:27

Simonai

Registruotis stebėti sąrašo sudarymą galėjo bet kokios asociacijos atstovai, tačiau matomai susidomėjo tik pagrinde su kariuomene susijusios grupės. Nieko tame ypatingo nematau. Pats sudarymas taip pat nėra kuo nors labai įdomus įvykis - sėdi keli atstovai iš organizacijų, kariškiai, ministras ir įjungia programą daryti sąrašus. Žurnalistai ir taip didžiąją dalį procedūros, kol jiem leidžia, nufilmuoja.
2015-12-21 16:07

to simona

... o kodėl Jums vaidenasi kokia tai neapykanta ? aš jos kažkaip neįžvelgiu (gal Jūs per daug jautri ?)... ir gal pereikim į Jūs ir "nesitūjinkim", nes kita pusė gali būti irgi jautri :) OK ?
2015-12-21 15:08

Simona

Beto, kas tuomet yra musu "visuomenes atstovai"? Tik kariai? Kariskiai? Zurnalistas, dvasininkas, gerbiamas universiteto destytojas jau nera tinkamas "visuomenes narys" stebeti ar sauktiniu sarasu sudarymas yra skaidrus?
2015-12-21 15:06

Simona

Tam, kad priziureti sazininga kariu traukima nemanau, jog reikia su kariuomene susijusio issilavinimo. Ir kodel mini seksualiniu mazumu atstovus? Ko jie cia deti? Ir kam cia ta Eurovizija? Uzdaviau paprasta klausima del skaidrumo sudarant sauktiniu sarasa, gavau kazkoki neapykantos pliuspni... Iprastai, kai vyksta skaidrus vertinimas, mano nuomone zmones atliekantys ta vertinima turi buti nesalyski ir objektyvus. O dabar kazkaip kariskiai spres kas kariaus...
2015-12-21 09:30

to Simonai

o tai pagal tave reikėtų dar ir gėjų atstovų ? Kviečiami tie kurie susiję su Kariuomene. Ir dar, pvz. į Eurovizijos atrankos komisiją nekviečiami kariuomenės atstovai, nes kariai ne mianininkai ir ne dezaineriai ir pan.
2015-12-18 17:57

Simona

Kodėl visuomenės stebėtojų sąraše nėra žurnalistų, dvasininkų bei su kariuomenės veikla nesusijusių piliečių? Visi parinktieji iš kariuomenės arba su kariuomene susijusių organizacijų...
2015-12-18 17:54

Susidomėjas

Laba diena, norėjau paklausti, ar į šauktinių sąrašus pateks tik tie, asmenys, kuriems iki 2016 m. sausio 01 d. bus suėję 25 m., t. y. 1989 m. gimę asmenys nebus kviečiami? Ačiū.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media