Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Dėl kariuomenės pasitelkimo padėti civilinėms institucijoms ekstremalių situacijų metu

2010.03.25
image

Lietuvos įstatymai numato, kad ekstremalių situacijų atvejais kariuomenė į pagalbą tokias situacijas valdančioms ir už tai atsakingoms civilinėms institucijoms yra pasitelkiama šioms institucijos prašant. Koordinavimas ir derinimas dėl kariuomenės pagalbos vyksta per Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD). Šiuo metu potvynio zonoje veikia civilinės saugos sistemos pajėgoms potvynių zonoje valdyti bei jų veiksmams koordinuoti sudaryta PAGD Operacijų centro pajėgų valdymo grupė.

 

Lietuvos kariuomenė ir PAGD praėjusias metais birželio mėnesį yra patvirtinę sąveikos ekstremalių situacijų taikos meto atvejais planą, kuriuo siekiama užtikrinti operatyvų bendrų veiksmų koordinavimą ir efektyvų turimų pajėgų ir priemonių panaudojimą ekstremalių situacijų atvejais.

 

Ekstremalių situacijų taikos meto atvejais planas numato, kad kariuomenė, teikdama pagalbą PAGD, gali būti pasitelkiama atlikti žvalgybą potvynių, miškų ar durpynų gaisrų atvejais, padėti likviduoti įvairius incidentus, evakuoti ar transportuoti žmones, kt. Pagal šį planą Lietuvos kariuomenė ir PAGD taip pat bendradarbiauja keisdamiesi informacija, organizuodami personalo mokymus ir kvalifikacijos tobulinimą.

 

Ekstremalių situacijų atvejais, kai yra pasitelkiami kariniai vienetai, PAGD instruktuoja pagalbą teikiančius karinius vienetus ekstremalios situacijos likvidavimo, gelbėjimo ir kitų neatidėliotinų darbų vykdymo saugos klausimais, taip pat organizuoja kariuomenės pajėgų, dalyvaujančių gelbėjimo darbuose, aprūpinimą asmeninės apsaugos ir darbo priemonėmis.


Įstatymai, reglamentuojantys Lietuvos karinių vienetų panaudojimą ekstremalių situacijų atvejais  teikiant pagalbą civilinei valdžiai, yra – Nacionalinio saugumo pagrindų, Civilinės saugos, Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymai.


Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Tomas Balkus, tel. 8 5 278 5091, mob. tel. 8 682 25 359, el. paštas [email protected]

KAM nuotr. archyvo nuotrauka.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media