Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Lietuvos kariuomenės ir mūsų sąjungininkių dėka šiandien Lietuvos žmonės yra kaip niekad saugūs

2018.02.02
image

Fotogalerija  NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje  veiklai pažymėti

(nuotraukų autoriai: Alfredas Pliadis (KAM) ir srž. sp.  Ieva Budzeikaitė (Lietuvos kariuomenė)

 

 

Pirmadienį, vasario 5 d., Rukloje bus minimos pirmosios daugianacionalinės NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, skirtos gynybai ir atgrasymui, dislokavimo Lietuvoje metinės.

  

„Dislokuodama priešakines pajėgas NATO siunčia labai aiškią žinutę – kolektyvinės gynybos įsipareigojimai pagal Vašingtono sutarties 5-ąjį straipsnį galioja, o Aljansas yra vieningas ir solidarus. Lietuvos kariuomenės ir mūsų sąjungininkių dėka šiandien Lietuvos žmonės yra kaip niekad saugūs“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

  

Oficialios ceremonijos metu Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Rukloje rikiuotės aikštėje išsirikiuos apie 1300 šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje dislokuotų karių iš Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos, Kroatijos ir Prancūzijos, taip pat Lietuvos kariai.

 

NATO priešakinių pajėgų karius pasveikins Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis,  užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas,  Kroatijos vicepremjeras ir gynybos ministras Damir  Krstičević,  Nyderlandų gynybos ministrė Ank Bijleveld-Schouten,   NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller, Vokietijos gynybos ministerijos valstybės sekretorius Marcus Grübel. Renginyje taip pat dalyvaus NATO karinio komiteto pirmininko pavaduotojas gen. ltn. Steven Sherpo, NATO Jungtinių pajėgų Briunsiume vadas gen. Salvatore Farina, kiti aukšto rango Lietuvos ir NATO pareigūnai ir karininkai,  NATO ir ES šalių ambasadoriai ir gynybos atašė, Jonavos r. savivaldybės vadovybė.

 

 Ceremonijos metu vyks ir naujojo NATO priešakinių pajėgų baliono kovinės grupės vado  pasikeitimo ceremonija. Tarnybą Lietuvoje baigiantį Vokietijos kariuomenės pulkininką leitenantą Thorsten Gensler pakeis plk. ltn. Wolf Rüdiger Otto.

 

NATO priešakinių pajėgų dislokavimas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje yra istorinis sprendimas, kurį NATO šalių  vadovai priėmė 2016 m. liepą. Šios pajėgos – tai pirmiausia atsakas į Rusijos agresyvius karinius veiksmus Ukrainoje, taip pat Rusijos karinio potencialo didinimą ir karinės galios demonstravimą regione.  

 

Pirmieji į NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje 2017 m. sausį su karine technika ir ginkluote atvyko vadovaujančios šalies – Vokietijos – kariai. Vėliau grupės pajėgumus kariais ir karine technika sustiprino Belgija, Kroatija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Norvegija, o nuo šių metų pradžios – ir Prancūzija.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė užtikrina aukštą parengties ir sąveikumo lygį nuolat treniruodamasi ir rengdamasi kolektyvinei gynybai. Mokomajame pulke Rukloje dislokuota tarptautinė kovinė grupė šiandien yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį  ir nuolat dalyvauja kolektyvinės gynybos mokymuose ir pratybose.

 

Informacija žiniasklaidai:

 

Žiniasklaidos atstovai, pageidaujantys dalyvauti pirmadienį, vasario 5 d., renginyje Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kviečiami iki penktadienio, vasario 2 d., 12 val. registruotis Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento (KAM SKVRD) el. paštu: [email protected].

 

 Renginyje dalyvauti galės tik iš anksto užsiregistravę žiniasklaidos atstovai.

 

Registruojantis būtina nurodyti: vardą/pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, kontaktinius duomenis (mob. tel. nr., el. pašto adresą).

 

Laisvai samdomi žurnalistai ir užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai pirmiausia turi akredituotis KAM SKVRD el. paštu: [email protected]: atsiųsti  užpildytą anketą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir redakcijos, kuriai planuojama teikti medžiagą publikavimui, kopijas.

 

Į renginį atvykę užsiregistravę žiniasklaidos atstovai privalo su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dokumentą (kortelę), patvirtinančią, kad atstovaujama žiniasklaidos priemonei.

 

Renginio metu vyks iškilminga Lietuvos, NATO bataliono ir sąjungininkų pajėgų karių rikiuotė. Lietuvos ir sąjungininkų aukšto rango pareigūnų sveikinimo kalbos, numatyti aukštų pareigūnų susitikimai su žiniasklaidos atstovais. Bus sudarytos galimybės pabendrauti su Lietuvos ir sąjungininkų kariais, apžiūrėti jų karinę techniką ir ginkluotę.

 

Išsamesnė renginio programa bus pateikta tik iš anksto užsiregistravusiems žiniasklaidos atstovams.

 

Plačiau apie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę: http://kariuomene.kam.lt/lt/efp.html.

 

srž. sp.  Ievos Budzeikaitės nuotrauka 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media