Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Belgijos gynybos ministras ir parlamentarai aplankys pratybose Lietuvoje dalyvaujančius belgų karius

2016.10.13
image

Vaizdo medžiaga iš pratybų

 

Spalio 17 d. į Lietuvą atvyksiantys Belgijos gynybos ministras Stevenas Vandeputas (Steven Vandeput) ir Belgijos parlamento gynybos komisijos nariai susitiks su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku. Vizito metu Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje svečiai iš Belgijos aplankys Belgijos rotacinių pajėgų karius, dalyvaujančius pratybose „Baltic Piranha 2016“.

 

„Esame labai dėkingi Belgijos gynybos ministrui už rodomą dėmesį mūsų regionui. Mūsų gynybinio bendradarbiavimo stiprinimas yra labai svarbus visos Europos ir NATO Aljanso saugumo užtikrinimui“, – sako krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Kartu su Belgijos parlamento, gynybos ministerijos ir šalies pajėgų atstovų delegacija atvyksiantis ministras S. Vandeputas Pabradės poligone esančiame „Mūšis mieste“ komplekse stebės bendras Belgijos, Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų karių pratybas, apžiūrės jose naudojamą karinę techniką ir ginkluotę.

 

Su Belgijos delegacija susitiks ir pratybas taip pat stebės Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas ir kiti komiteto nariai, Lietuvos ambasadorius Belgijoje Gediminas Varvuolis bei Sausumo pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys.

 

Apie Belgijos rotacines pajėgas ir pratybas „Baltic Piranha“:

 

Spalio pradžioje į Lietuvą pratybų laikotarpiui atvyko apie 350 Belgijos rotacinių pajėgų karių iš Belgijos kariuomenės lengvųjų šarvuočių brigados 1/3 kavalerijos bataliono. Pratyboms „Baltic Piranha 2016“ belgų kariai atsigabeno daugiau nei 200 karinės technikos, taip pat užduotims vykdyti naudojami 2 sraigtasparniai NH-90 „Caiman”.

 

Plataus karinių užduočių spektro pratybas Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Utenos, Švenčionių, Panevėžio regionuose ir kariniuose poligonuose belgai iki spalio pabaigos vykdo su priskirtais Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono, kitų Lietuvos kariuomenės vienetų ir JAV rotacinių pajėgų kariais.

 

Tai jau antrosios „Baltic Piranha“ pratybos Lietuvoje, šiemet jose dalyvauja per 1000 karių.

 

Informacija žiniasklaidai:

 

Žiniasklaidos atstovus, pageidaujančius stebėti „Baltic Piranha“, pakalbinti Belgijos ir Lietuvos gynybos ministrus bei sausumos pajėgų vadovybę, kviečiame spalio 17 d., iki 12.15 val. atvykti į Gen. S. Žukausko poligoną Pabradėje.

 

Žiniasklaidos atstovus, norinčius stebėti pratybas, kviečiame iki š.m. spalio 14 d., 16 val. registruotis ir kreiptis į Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininką kpt. Donatą Suchockį, tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 640 45380, el. paštu: [email protected].

 

Žiniasklaidos atstovams, norintiems vykti į renginį iš Vilniaus, suplanuotas Lietuvos kariuomenės transportas. Norinčius juo pasinaudoti kviečiame tai nurodyti registruojantis aukščiau nurodytu telefonu ar el. paštu. (Vietų skaičius ribotas). Mikroautobusas nuo Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g. 25, Vilnius) išvažiuoja spalio 17 d., 11.00 val.

 

Kontaktinis asmuo: Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas kpt. Donatas Suchockis, tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 640 45380, el. paštas: [email protected].

 

Kpt. Donato Suchockio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media