Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

Baltijos šalys planuoja bendrai pirkti amunicijos, projektas bus įgyvendinamas per Europos gynybos agentūrą

2013.03.12
image

EU zenklas

 

Lietuva, Latvija ir Estija planuoja bendrai pirkti granatsvaidžių „Carl-Gustav“ amunicijos. Šiam trišaliam projektui įgyvendinti kovo 12 d. Europos gynybos agentūroje Briuselyje įsteigtas projektas. Tuo pačiu metu Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius pulkininkas Valdas Šiaučiulis kartu su Estijos ir Latvijos nacionaliniais ginkluotės direktoriais aptarė tolesnę šio projekto vystymo eigą.

 

Šis įsigijimo projektas bus įgyvendinamas per Europos gynybos agentūrą, ji tarpininkaus Baltijos šalims sudarant palankiausias pirkimo sąlygas. Įsigijimo konkurso pradžią planuojama paskelbti iki šių metų birželio, o nugalėtoją – iki šių metų pabaigos. Bendra planuojama sutarties vertė gali siekti iki 50 mln. eurų, jis bus įgyvendinamas 2013 – 2017 metais. Prie šio Baltijos šalių projekto galės prisijungti ir kitos Europos Sąjungos šalys.

 

„Lietuva stengiasi išnaudoti visas galimybes ir tarptautines iniciatyvas, siekdama efektyviausiai panaudoti skiriamus resursus gynybos srityje. O šis projektas – puikus trijų Baltijos šalių ir Europos gynybos agentūros bendradarbiavimo ir pasitikėjimo vieni kitais pavyzdys. Jis leis Lietuvai sutaupyti laiko ir lėšų“, – sakė Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius plk. V. Šiaučiulis.

 

Pasak KAM Pajėgumų ir ginkluotės generalinio direktoriaus, Lietuva šį projektą vertina ir kaip pilotinį projektą. „Jis leis patikrinti procedūras ir bus pagrindas tolimesniam bendradarbiavimui“, – sakė V. Šiaučiulis.

 

Tai bus pirmas kartas, kai Lietuva, Latvija ir Estija bendrai vykdys karinės paskirties įsigijimus per Europos gynybos agentūrą.

 

Europos gynybos agentūros tikslas – skatinti Europos Sąjungos šalių bendradarbiavimą gynybos srityje, taupyti lėšas ir didinti pajėgumus, nes tik veikdama kartu Europa bus stipresnė. Agentūros veikloje dalyvauja visos Europos Sąjungos šalys, išskyrus Daniją. Agentūros vykdomuose projektuose gali dalyvauti ne tik valstybės narės, bet ir ES nepriklausančios šalys, pvz., EGA yra pasirašiusi bendradarbiavimo susitarimą su Norvegija ir Šveicarija. Vykdydama jai pavestas funkcijas, EGA glaudžiai bendradarbiauja su kitomis ES institucijomis: ES Kariniu komitetu, ES Kariniu štabu, Europos Komisija, kai kuriais klausimais konsultuojasi su NATO.

 

EGA nuotraukoje – Europos gynybos agentros vadovė Claude-France Arnould su Baltijos šalių nacionaliniais ginkluotės direktoriais (plk. V. Šiaučiulis – pirmas dešinėje).

 

Daugiau apie Europos gynybos agentūrą skaitykite čia.

2013-03-13 11:38

Dėdė

Žmogui.Tam ir sukurti tie "departamentai",kad vaizduotų darbą,o iš tiesų švaistytų mokesčių mokėtojų lėšas.Gerai,kad žmonės tai pradėjo pastebėt,nes KAM nevidonai puldami gali ir depresiją su paranoja įvaryt.Jie gi galingi,o paprastas pilietis jiems-niekas.Pažiūrėkit,kaip elgiasi su jiems neįtikusiais.
2013-03-13 07:24

keista

labai keista, kad tokie paparasti įsigijimai vykdomi per tarpininkus. Šią amuniciją gamina vienintelė šalis, Švedija, o tiksliau jos koncernas Saab Bofors Dynamics. Tai kokio velnio įsigijama dar per kažkokias agentūras?
2013-03-13 07:10

žmogus

taip, puiki "iniciatyva". Ši mistinė NATO agentūra numelš apie 10-15% nuo įsigijimo vertės pinigiukų...Skaudu, kad patys pasidarėme neįgalūs organizuoti net tokius elementarius įsigijimus. Kyla klausimas - kokio velnio yra įkurta to generalinio ginkluotės direktoriaus pareigybė ir net du jam pavaldūs departamentasi? Ką jie veikia?
2013-03-13 06:56

Dėdė

Na,man rodos,estai ir dabar racionaliai išnaudoja gynybai skirtas lėšas.Ir po naujos atominės elektrinės projekto būtų kvailiai,jei dėtųsi prie korumpuotų melagių.
2013-03-12 20:41

niekassss

geriau g 36 soviniu nupirkit imitaciniu o tai kariai neturi su kuo per pratybas treniruoti, saudo is NATO soviniu ( bamsi per burna - BAM BAM BAM....) juokingai graudu net!!!!
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media