Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Atidaroma moksleivių skulptūrų paroda - instaliacija „LDK kariuomenė Žalgirio mūšyje

2010.04.21
image

Balandžio 22 d. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje atidaroma paroda - instaliacija „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenė Žalgirio mūšyje", skirta Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejui. Tai spalvingas LDK kariuomenės, pasiruošusios kautis Žalgirio mūšyje, maketas, sudėliotas iš 500 skulptūrėlių, kurias sukūrė įvairių šalies mokyklų mokiniai. Parodos atidaryme dalyvaus krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorius pulkininkas leitenantas Gintautas Surgailis.

 

Šio projekto sumanytojas ir organizatorius - Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Dailės skyriaus mokytojas ekspertas Giedrius Plechavičius.

 

Projekte dalyvavo 16-os Lietuvos meno/dailės mokyklų (Biržų, Plungės, Skuodo, Birštono, Telšių, Vievio, Kauno ir kt.) mokiniai, iš viso - daugiau kaip 500 vaikų. Dalyvaudami šiame edukaciniame projekte moksleiviai susipažino su istorine medžiaga apie Žalgirio mūšį, sužinojo, koks buvo LDK karys, jo ginkluotė, simbolika ir kt. Iš popieriaus masės (naudojant vadinamąją „papje mašė" (pranc. papier-mâché ) techniką*) lipdė LDK karius - raitelius ir pėstininkus, kuriuos siuntė į Vilnių, kad prisijungtų prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės. Iš 500 skirtingų spalvingų ir išraiškingų karžygių figūrėlių M. K. Čiurlionio menų mokykloje buvo sukurta instaliacija.

 

Vėliau numatyta išleisti kompaktines plokšteles su mokinių darbų nuotraukomis, dalyvių sąrašais ir šventės vaizdais. Visiems parodos dalyviams (mokiniams ir mokytojams) bus įteikti dalyvio pažymėjimai.

 

Šis projektas - vienas iš Vyriausybės patvirtintos Žalgirio mūšio 600 metų minėjimo programos projektų, už šio projekto vykdymą atsakinga Krašto apsaugos ministerija.


Gegužės 15 d. LDK kariuomenės maketas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenė Žalgirio mūšyje" bus parodytas Kariuomenės ir visuomenės šventėje Vilniaus Vingio parke, vėliau šie mokinių darbai keliaus po Lietuvos mokyklas, galiausiai bus eksponuojami Vytauto Didžiojo karo muziejaus filiale - Karo technikos ir transporto Vilniaus skyriuje (Olandų g. 21 a.).


Pastaba žiniasklaidai: paroda atidaroma ketvirtadienį, balandžio 22 d., 12 val. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos galerijoje „Mūza" (T.Kosciuškos g. 11, Vilnius). Daugiau informacijos: projekto organizatorius Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Dailės skyriaus mokytojas ekspertas Giedrius Plechavičius, mob. tel. 8 614 97 388, Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamento atstovė Rasa Jusionienė, tel. 8 5 273 5685.

 

Iliustracijose - projekte dalyvavusių mokyklų nuotraukos

 

* Papje mašė - plastiška popieriaus skiautelių pavidalo žaliava arba masė, paprastai sumaišyta su klijais, gipsu ar krakmolu ar kitokiais rišikliais.

 

 

2011-07-19 22:33

Gintaras

Man patiko.Vaikas būdamas iš plastelino dariau tip pat.Kai užaugau iš molio...
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media