Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 2 4
10 11 12
17 18
20 23 24 25
27 29 30

 

Apie Lietuvos ir Sakartvelo bendradarbiavimą gynybos srityje

2018.12.04
image

Gruodžio 3 d. Tbilisyje Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento direktorius Karolis Aleksa susitiko su Sakartvelo gynybos ministerijos Tarptautinių ryšių ir euro-atlantinės integracijos departamento direktore Tinatin Aghniashvili.

 

Dvišalio susitikimo metu buvo aptarti Lietuvos-Sakartvelo bendradarbiavimo aspektai ir renginiai kitiems metams, pasidalyta naujausia informacija apie Sakartvelo reformų eigą gynybos srityje.

 

K. Aleksa taip pat susitiko su Sakartvelo gynybos ministro pirmąja pavaduotoja Lela Chikovani. K. Aleksa jai perdavė krašto apsaugos viceministro Vytauto Umbraso padėkos laišką už dalyvavimą aukšto lygio seminare „Rytų partneriai ir Europos saugumas: glaudesnis bendradarbiavimas siekiant įveikti bendrus iššūkius”, kuris spalį vyko Vilniuje.

 

Be to, direktoriai aptarė Sakartvelo galimybes prisijungti prie iniciatyvų strateginės komunikacijos ir dalyvavimo operacijose srityse, kurios buvo pristatytos aukšto lygio seminaro metu.

 

TROD direktorius taip pat apsilankė NATO Ryšių biure Tbilisyje ir Bendrame mokymo ir vertinimo centre (angl. Joint Training and Evaluation Centre). Susitikimuose pasidalinta naujausia informacija apie Sakartvelo progresą vykdant reformas gynybos srityje ir įžvalgomis dėl tolesnės Lietuvos paramos galimybių.

 

Apie Lietuvos ir Sakartvelo bendradarbiavimą gynybos srityje

 

Lietuva ir Sakartvelas aktyviai bendradarbiauja karinėje srityje. Sakartvelo atstovai mokosi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Lietuvos kariuomenės mokykloje, Karo medicinos tarnyboje, Baltijos gynybos koledže Estijoje. Taip pat vyksta aukšto rango vizitai, Lietuvos ir Sakartvelo karo akademijų anglų kalbos dėstytojų ir kadetų mainai. Lietuva konsultuoja Sakartvelo kolegas strateginės komunikacijos, kibernetinės gynybos ir kt. klausimais. Sakartvelo kariai dalyvauja pratybose Lietuvoje, o Lietuvos kariai vyksta į pratybas Sakartvele. Lietuva taip pat remia NATO ir Sakartvelo esminių priemonių paketo projektų įgyvendinimą – nuo 2015 m. Lietuva kartu su kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis padeda kurti bendrą NATO ir Gruzijos mokymo ir vertinimo centrą.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media