Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
20 21 22
25 26 28 29 30
3 5 7

 

Akredituotas naujasis Juodkalnijos gynybos atašė Lietuvai

2019.01.08
image

Sausio 8 d. Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas naujasis Juodkalnijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas leitenantas Esmer Gašanin, pakeitęs pirmąjį Lietuvai akredituotą Juodkalnijos gynybos atašė pulkininką leitenantą Hajrudiną Derekaraką (Hajrudin Derekarac).

 

Juodkalnijos karininką su naujosiomis pareigomis pasveikino krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai. Sveikinimo kalboje viceministras džiaugėsi bendromis šalių vertybėmis ir partneryste, kuri 2017 m. Juodkalnijai prisijungus prie NATO ir toliau siekiant narystės Bendrijoje įgauna vis didesnę reikšmę. „Būdami sąlyginai maža šalimi neramiame regione, mes puikiai suprantame tautos pasiryžimą siekti laisvės ir iššūkius su kuriais susiduriama stengiantis ją išsaugoti,“ – ceremonijoje sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

 

Viceministras V. Umbrasas taip pat pabrėžė Juodkalnijos indėlį užtikrinant Vakarų Balkanų regiono saugumą ir šalių bendradarbiavimo Aljanso ir Europos Sąjungos misijų perspektyvoje svarbą. Plk. ltn. E. Gašanin viceministras linkėjo pozityvių iššūkių ir dar glaudesnių Juodkalnijos bei Lietuvos tarpusavio santykių karinėje srityje.

 

Plk. ltn. E. Gašanin yra baigęs Karinių oro pajėgų akademiją, Gynybos štabo koledžą Vokietijoje, iki paskyrimo į gynybos atašė pareigas ėjo įvairias pareigas Juodkalnijos ginkluotųjų pajėgų pozicijose, susijusiose su karinėmis oro pajėgomis.

 

Juodkalnijos gynybos atašė Lietuvai reziduos Berlyne, Vokietija.

 

Lietuvos ir Juodkalnijos bendradarbiavimas gynybos srityje grindžiamas 2013 m. Krašto apsaugos ir Juodkalnijos gynybos ministerijų pasirašytu susitarimu. Pagal šį susitarimą šalys yra numačiusios bendradarbiauti ginkluotųjų pajėgų demokratinės kontrolės, teisinės bazės ginkluotosioms pajėgoms kūrimo, gynybos politikos ir strategijos, gynybos planavimo ir finansų ir kt. abipusio intereso srityse.

 

Karinėje srityje Lietuva remia Juodkalnijos integraciją į euroatlantines struktūras.

 

Nuotraukų aut. Alfredas Pliadis (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media