Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 3
6 9
17
24
26 30

 

Aktualijos

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Vertiname šalių, prisidedančių prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, indėlį“
2017.09.22
img

„Dėkojame ir labai vertiname šalių, prisidedančių prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, indėlį. Tai Aljanso solidarumo ir kolektyvinės gynybos įsipareigojimų demonstravimas. NATO pajėgų buvimas ir atgrasymo stiprinimas mūsų regione išlieka aktualus“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitikime su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje karius skiriančių šalių nuolatiniais atstovais (ambasadoriais) prie NATO. Į Lietuvą rugsėjo 21-22 d. delegacija atvyko susipažinti su Rukloje dislokuotos šios kovinės grupės veikla.

null
Briuselyje aptarta JK vadovaujamų ekspedicinių pajėgų veikla, kalbėta kaip stiprinti Šiaurės grupės formatą
2017.09.22
img

Rugsėjo 21 d. Briuselyje Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos departamento direktorius Saulius Gasiūnas dalyvavo Šiaurės grupės šalių politikos direktorių susitikime, kuriame kartu su kolegomis iš vienuolikos šalių aptarė saugumo iššūkius regione, diskutavo apie tolesnius planus, kurie padėtų sustiprinti Šiaurės šalių grupės formatą.

null
Karo akademijos kariūnai iškilmingai prisieks tarnauti Lietuvos valstybei
2017.09.21
img

Rugsėjo 23 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Vilniuje, vyks I kurso kariūnų priesaikos ceremonija. Tarnauti Lietuvos valstybei prisieks 44 kariūnai. 17 pirmakursių jau yra prisiekę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje.

null
Susitiko Lietuvai akredituoti gynybos atašė
2017.09.20
img

Rugsėjo 19 d. Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Robertas Šapronas ir Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento darbuotojai susitiko su užsienio šalių gynybos atašė. Tai buvo pirmasis Vilniaus gynybos atašė asociacijos, kuriai priklauso visi Lietuvai akredituoti užsienio šalių gynybos atašė, susitikimas šį rudenį.

null
Tarptautinėse pratybose „Rapid Trident 2017“ Ukrainoje treniruojasi ir Lietuvos kariai
2017.09.20
img

Rugsėjo 8-23 d. Ukrainos Lvovo srityje, Taikos palaikymo mokymo centre ir poligone netoli Javorivo vykstančiose didžiausiose šių metų bendrose Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje (USAREUR) ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pratybose „Rapid Trident“ dalyvauja ir Ukrainos sausumos pajėgų karius rengianti Krašto apsaugos savanoriškųjų pajėgų karių instruktorių grupė bei trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG štabo karininkai.

null
Lietuvos kariuomenės kibernetinės erdvės kariai – hibridinis atsakas į hibridines grėsmes
2017.09.20
img

Lietuvos kariuomenė stiprina kibernetinių operacijų pajėgumus ir nuo šių metų pradėjo formuoti tris Tinklų valdymo ir kibernetinės gynybos modulius, kurių pagrindu priklausomai nuo kibernetinio incidento pobūdžio sudaromos atitinkamos greitojo reagavimo kibernetinių operacijų komandos. Moduliai komplektuojami iš profesinės karo tarnybos ir aktyviojo rezervo karių, kurie, esant poreikiui arba mokymams, būtų šaukiami iki 50 dienų tarnybai per metus.

„Taikant tokį modelį yra sudaroma galimybė informacinių technologijų ir kibernetinio saugumo specialistams prisidėti prie bendrojo šalies kibernetinio saugumo stiprinimo ir kelti savo kompetenciją dirbant komandoje, susipažįstant su kariuomenėje naudojamomis priemonėmis ir procedūromis, dalyvaujant renginiuose ir mokymuose su NATO sąjungininkais“, – sakė krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

null
R. Karoblis: „Turime stiprinti glaudesnį Europos Sąjungos bendradarbiavimą gynybos srityje“
2017.09.20
img

„Įtempta saugumo situacija reikalauja proaktyvaus Europos Sąjungos atsako suvaldant grėsmes, todėl Lietuva remia glaudesnį ES bendradarbiavimą gynybos srityje“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis šiandien, rugsėjo 20 d. bendrame Seimo Europos reikalų, Užsienio reikalų ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų posėdyje, kur jis pristatė siūlomą Lietuvos poziciją dėl ES gynybos stiprinimo iniciatyvų.

null
Lietuvoje lankosi NATO Dislokuojamo oro erdvės vadovavimo ir valdymo centro vadas
2017.09.20
img

Rugsėjo 19 d. Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ Rukloje lankėsi NATO Dislokuojamo oro erdvės vadovavimo ir valdymo centro (angl. NATO Deployable Air Command and Control Centre – DACCC) vadas generolas majoras Andreas Frank Kraak.

null
Ukrainos institucijų atstovai susipažino su Lietuvos strateginių komunikacijų patirtimi
2017.09.18
img

Rugsėjo 15 d. Krašto apsaugos ministerijoje ir Lietuvos kariuomenėje lankėsi Ukrainos valstybės institucijų komunikacijos specialistų grupė.

Ukrainos atstovai į Lietuvą atvyko susipažinti su patirtimi strateginės komunikacijos ir krizių valdymo srityje pagal NATO Viešosios diplomatijos padalinio remiamą strateginės komunikacijos pajėgumų stiprinimo Ukrainoje projektą.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2017 09 11- 17
2017.09.18
img

Rugsėjo 11– 17 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai aštuonis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 15 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media