Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
4 5
11
18
20 23 25 26
27 28 2 3 5

 

Aktualijos

Atvykus vokiečių sunkiajai technikai, NATO batalionas Lietuvoje pasirengęs treniruotėms
2017.02.24
img

Vaizdo medžiaga j. eil. Luko Tamošiūno https://youtu.be/QMk-xFkP2hI

Vasario 24 d. į Šeštokų geležinkelio stotį atvyko pagrindinė vokiečių karinė technika, skirta NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje. Tarp jų – 20 pėstininkų kovos mašinų „Marder“, inžinerinis tankas „Dachs“, šarvuotoji remonto ir evakavimo mašina „Bergepanzer“. Taip pat į Lietuvą atgabenti ir penki tankai „Leopard2“ bei šarvuotoji tiltatiesė „Biber“.

null
Artėja į pabaigą 22-ojo moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ dalyvių registracija
2017.02.22
img

Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos jau 22-ąjį kartą pasklebė konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Jame dalyvauti kviečiami 9-12 klasių moksleiviai, kurie domisi Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis.

null
Darbo vietoje nusižudė karys
2017.02.22

Vasario 22 d. darbo vietoje galimai nusižudė Antrajame operatyvinių tyrimų departamente prie Krašto apsaugos ministerijoje tarnaujantis kapitonas R. R., gimęs 1981 m. Karininko artimieji apie įvykį informuoti.

null
Vilniaus knygų mugėje bus pristatyti naujausi Karo akademijos leidiniai
2017.02.21
img

Vasario 23–26 d. bus pristatyti naujausi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos leidiniai Lietuvos parodų ir konferencijų centre „Litexpo“ vyksiančioje 18-ojoje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje.

null
Su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupės kariais susitiko Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai
2017.02.21
img

Vasario 21 d. Rukloje, kur įsikūrė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai, lankėsi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai. Kartu su Seimo nariais, tarp kurių ir komiteto pirmininkas Vytautas Bakas, Rukloje lankėsi ir krašto apsaugos viceministrai Vytautas Umbrasas ir Giedrimas Jeglinskas.

 

Svečiai susitiko su batalionui vadovaujančios Vokietijos kariuomenės karininku pulkininku Christophu Huberiu, mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadu plk. Mindaugu Steponavičiumi.  Su jais Seimo nariai aptarė bataliono veiklą, paskirtį, susipažino su bataliono logistiniu aprūpinimu, planuojamu koviniu rengimu.

null
Į Lietuvą iš Vokietijos atgabenama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė technika
2017.02.21
img

Vasario 24 dieną į Lietuvą traukiniais iš Grafenwöhr miesto Vokietijoje atvyksta Vokietijos kariuomenės mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių technika. Apie 60 įvairios karinės technikos vienetų, tarp kurių – tankai Leopard, pėstininkų kovos mašinos Marder, inžinerinės mašinos Dachs, kita technika, sudarysianti vieną iš NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės manevrinių kuopų.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2017 02 13 - 2017 02 19
2017.02.20
img

Vasario 13-19 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 2 kartus kilo atpažinti ir lydėti Rusijos Federacijos karinių orlaivių, skridusių tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros.

null
Lietuvos kariui įteiktas Lenkijos Prezidento skirtas medalis „Afganistano žvaigždė“
2017.02.20
img

Vasario 21 d. Lenkijos Prezidento Andrzej Duda dekretu medaliu „Afganistano žvaigždė“ apdovanotas majoras Mangirdas Vaznys. Šiuo metu karininkas tarnauja Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe. Apdovanojimas skiriamas už nuopelnus tarnaujant 2016 m. NATO misijoje Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support).

null
Darbą pradeda du krašto apsaugos viceministrai
2017.02.19
img

Nuo vasario  20 d. darbą Krašto apsaugos ministerijoje pradeda du viceministrai - Giedrimas Jeglinskas ir Edvinas Kerza. Jie kuruos krašto apsaugos sistemos pirkimų ir įsigijimų bei kibernetinio saugumo, hibridinio atsparumo, biudžeto formavimo ir vykdymo  sritis.

 

null
Karo akademijoje prisiekė jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai
2017.02.19
img

Vasario 19 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje įvyko Lietuvos kariuomenės jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytojų priesaikos ceremonija, kurios metu priesaikos žodžius ištarė 80 Lietuvos karo akademijoje ir Dragūnų batalione JKVM dalyvaujančių karių. 23 JKVM I kurso klausytojai jau yra prisiekę anksčiau kaip kariai savanoriai ir bazinių karinių mokymų dalyviai.

null
 
Sprendimas: Fresh Media