Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Aktualijos

Krašto apsaugos viceministras E. Kerza NATO kibernetinio saugumo konferencijoje pristatė Lietuvos patirtį
2019.10.16
img

Spalio 15 d. krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza dalyvavo NATO kibernetinio saugumo konferencijoje NIAS (NATO Information Assurance Symposium), pristatė Lietuvos patirtį kibernetinio saugumo investicijų srityje.

 

„Tarptautinės grėsmės, ypatingai kibernetinio saugumo srityje, tampa vis sudėtingesnės. Kiekviena šalis ieško savo būdų, kaip su jomis kovoti, o pirmiausia, kaip didinti atsparumą joms. Atsižvelgiant į atakų mastą ir sudėtingumą, galima sakyti, kad Lietuva yra viena iš daugiausiai dėmesio kovai su jomis skiriančių šalių“, – sakė viceministras E. Kerza tarptautinės konferencijos diskusijoje „Kaip šalys prioretizuoja investicijas kibernetinio saugumo srityje“.

null
Lietuvos karo akademiją baigę absolventai kviečiami jungtis prie LKA alumnų
2019.10.15
img

„Lietuvos karo akademija, šiemet minėdama 100-ąsias Karo mokyklos įkūrimo metines, apžvelgė svarbiausius jos įvykius ir įsimintiniausias kariūnų gyvenimo akimirkas. Tarpukariu ji išleido dvidešimt vieną auklėtinių laidą, o Lietuvai atkūrus nepriklausomybę kariuomenei vėl pradėjo rengti karininkus. Šiemet ją baigė jau 26-oji mūsų absolventų laida, – apžvelgdamas vienintelės šalyje aukštosios karo mokyklos istoriją kalbėjo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2019 10 07 – 10 13
2019.10.14
img

Spalio 7-13 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai keturis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių orlaivių.

null
Baltijos gynybos koledžo karininkai lankosi Lietuvoje
2019.10.14
img

Spalio 14 d. krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitiko su Lietuvoje besilankančiais Baltijos gynybos koledžo (BALTDEFCOL) Jungtinio vadovavimo ir štabo karininkų kurso dalyviais ir aptarė aktualius gynybos politikos klausimus.

null
Aptartos Lietuvos ir Moldovos karinio bendradarbiavimo perspektyvos
2019.10.11
img

Spalio 11 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitikęs su Moldovos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi gynybos politikai ir tarptautiniam bendradarbiavimui Aurel Fondos aptarė Lietuvos ir Moldovos dvišalio karinio bendradarbiavimo planus ir perspektyvas. Moldovos delegacija akcentavo Lietuvos teikiamos paramos svarbą stiprinant Moldovos gynybos sektoriaus gebėjimus bei poreikį tęsti šias iniciatyvas.

null
Šiaulių miesto savivaldybė apdovanota „Auksine krivūle“ už glaudų ryšį su Lietuvos kariuomenės padaliniais
2019.10.11
img

Spalio 11 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis tradiciniame kasmetiniame Lietuvos savivaldybių asociacijos renginyje įteikė „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą 2019 metų laureatui – Šiaulių miesto savivaldybei. Krašto apsaugos ministerija skyrė šių metų nominaciją Šiaulių miesto savivaldybei „Už nuolatinį ir glaudų ryšį su Lietuvos kariuomenės padaliniais“.

null
Vilniuje tariamasi dėl kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų tolimesnio kūrimo ir pajėgumų vystymo
2019.10.10
img

Spalio 10-11 d. Vilniuje vyksta Lietuvos inicijuoto kibernetinių greito reagavimo pajėgų ir savitarpio pagalbos kibernetinio saugumo srityje projekte dalyvaujančių valstybių atstovų susitikimas. Lietuvos iniciatyva siekiama sukurti kas pusmetį rotuojamas ES Kibernetines greito reagavimo komandas, kurias sudarytų projekte dalyvaujančių šalių kibernetinių incidentų tyrimų ir kitų saugumą užtikrinančių institucijų specialistai. Susitikimas Vilniuje surengtas siekiant parengti priimtiną visoms šalims narėms tarpusavio supratimo memorandumą (angl. Memorandum of Understanding), o jo dalyviai aptaria techninius ir operacinius klausimus, galimas komandų sudėtis, pajėgumų vystymo planą.

null
Rytų partnerystės šalių atstovai Vilniuje aptaria indėlį į bendrąją Europos Sąjungos saugumo ir gynybos politiką
2019.10.10
img

Spalio 9-11 d. šešių Rytų partnerystės šalių atstovai, Europos Sąjungos institucijų ir Europos Sąjungos valstybių atstovai Vilniuje aptaria Rytų partnerystės iniciatyvos pasiekimus stiprinant bendradarbiavimą gynybos srityje ir įsitraukimą į bendrąją ES saugumo ir gynybos politiką, dalijasi idėjomis ir siūlymais dėl to, kurias iniciatyvas prasminga tęsti ir plėtoti, diskutuoja dėl galimų naujų iniciatyvų.

null
Rukloje susitiko Lietuvos ir Vokietijos krašto apsaugos ministrai
2019.10.10
img

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

„Labai vertiname Vokietijos vadovavimą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei – tai reikšmingai prisideda užtikrinant saugumą tiek Lietuvoje, tiek visame Baltijos jūros regione“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, spalio 10 d. susitikęs su Vokietijos gynybos ministre Annegret Kramp-Karrenbauer, atvykusia į Ruklą aplankyti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančių savo šalies karių.

null
Europos Sąjungos šalys paskelbė bendrą ES 5G ryšio tinklų saugumo rizikos vertinimą
2019.10.10
img

Spalio 9 d. Europos Sąjungos šalys kartu su Europos Komisijos ir Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūra paskelbė bendrą ES rizikos, naudojant penktosios kartos (5G) tinklus, ataskaitą. Ji parengta remiantis visų ES šalių narių nacionaliniais kibernetinio saugumo rizikų vertinimais. Ataskaitoje kartu nurodomos pagrindinės grėsmės ir jų šaltiniai, grėsmėms jautriausi subjektai, strateginės grėsmės rizikos ir galimi pažeidžiamumai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media