Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 31 3
4 6 7 10
11 15 17
18 20 23
25 26 27 28 2 3

 

Aktualijos

Minimos Lietuvos valstybės atkūrimo 101-osios ir Lietuvos partizanų Nepriklausomybės Deklaracijos paskelbimo 70-osios metinės
2019.02.16
img

vaizdo medžiaga:

https://bit.ly/2XgcRkC;

https://bit.ly/2tysNBb;

https://bit.ly/2NeA2ao

Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, kariai dalyvauja Lietuvos valstybės atkūrimo 101-ųjų bei Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) Tarybos Deklaracijos paskelbimo 70-ųjų metinių minėjimo renginiuose. 

 

 

null
Valstybės apdovanojimai - Lietuvos ir JAV kariams
2019.02.16
img

Vasario 16 d., minint Lietuvos valstybės atkūrimo 101-ąsias metines, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos ir  JAV kariuomenių atstovams įteikė  valstybinius apdovanojimus.  

 

null
Viceministras E. Kerza: „Lietuva ir Graikija – sąjungininkės, turinčios bendrų saugumo interesų”
2019.02.15
img

„Lietuva ir Graikija yra tiek Europos Sąjungos, tiek NATO narės, tuo pačiu esame pasienio valstybės, kurios turi daug bendrų saugumo interesų nepriklausomai nuo skirtingų mus supančių grėsmių", – vasario 11–14 d. lankydamasis Atėnuose sakė krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas „1949 m. Deklaracijoje išdėstyti pamatiniai demokratijos, teisingumo, laisvės ir lygiateisiškumo principai“
2019.02.15
img

vaizdo medžiaga: https://bit.ly/2NeA2ao

„1949 m. Deklaracijoje išdėstyti pamatiniai demokratijos, teisingumo, laisvės ir lygiateisiškumo principai ir kartu įtvirtinta pamatinė antisovietinės rezistencijos nuostata – įvykdytos Lietuvos okupacijos ir aneksijos nepripažinimas“, – sakė 70-osios Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) Tarybos Deklaracijos paskelbimo metinių minėjimo renginyje Lietuvos partizanų memoriale Minaičių kaime dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

null
Lietuvos kariuomenei perduoti JAV finansuoti infrastruktūros objektai
2019.02.15
img

Lietuvos kariuomenei oficialiai perduoti Gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) už Jungtinių Amerikos Valstijų lėšas įrengti Lietuvos ir sąjungininkų reikmėms skirti infrastruktūros objektai – vikšrinių kovos mašinų taikinių pozicijos, vikšrinių kovos mašinų ir tankų ginkluotės prišaudymo šaudykla, aviacijos taikinių pozicijos, šaudyklos vadavietė, amunicijos saugojimo vieta, sandėlis.

null
Lietuvai akredituoti užsienio gynybos atašė susipažino su Krašto apsaugos sistemos 2019 m. planais
2019.02.13
img

Vasario 12 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su Lietuvai akredituotais užsienio gynybos atašė. Ministras pristatė 2018 metais nuveiktus darbus ir 2019 metų veiklos prioritetus bei planus ir padėkojo sąjungininkų ir partnerių valstybių gynybos atašė už jų valstybių indėlį, vystant gynybinį bendradarbiavimą su Lietuva. Taip pat ministras R. Karoblis pabrėžė, kad sutelktos pastangos ir atviras dialogas yra reikšmingas ir svarbus, užtikrinant saugumą regione ir visoje euroatlantinėje erdvėje.

null
Minaičiuose minimos 1949–ųjų Lietuvos laisvės kovos Nepriklausomybės deklaracijos 70-osios metinės
2019.02.13
img

Vasario 15 d. atkurtos Lietuvos valstybės dienos išvakarėse Lietuvos partizanų memoriale Minaičių kaime bus minimos 70-osios Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) Tarybos Deklaracijos paskelbimo metinės. Šiuo dokumentu buvo užtikrintas Lietuvos valstybės tęstinumas ir paskelbta lietuvių tautos valia atkurti nepriklausomą demokratinę valstybę. Kartu su kitais tuomet parengtais dokumentais įteisintas Lietuvos laisvės kovos sąjūdis kaip visuotinio organizuoto ginkluotojo pasipriešinimo organizacija, o Taryba – kaip vienintelė teisėta valdžia okupuotos Lietuvos teritorijoje.

null
R. Karoblis NATO gynybos ministrams: „Rusijai pažeidus INF sutartį, Aljansas turi būti pasirengęs naujiems saugumo iššūkiams“
2019.02.13
img

„Rusijai tenka visa atsakomybė už Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) sulaužymą. Remiame poziciją, jog tokia padėtis, kai tik viena šalis laikosi sutarties, o kita ją pažeidžia, tęstis negali, - pareiškė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis trečiadienį Briuselyje, kur susitikę NATO gynybos ministrai aptarė galimus Aljanso žingsnius, atsakant į Rusijos įvykdytą sutarties pažeidimą. – Rusija dar turi šansų išsaugoti šią sutartį, grįždama prie pilno ir patikrinamo jos laikymosi. Sutarties sulaužymas kelia grėsmę, todėl Aljansas negali nereaguoti ir nesirengti galimai naujai saugumo situacijai. Aljansas pademonstravo išskirtinę vienybę reaguodamas į Rusijos vykdomus pažeidimus, o dabar turime sutarti, kokie žingsniai reikalingi kaip atsakas į įvykdytą pažeidimą bei iš to kylančias pasekmes sąjungininkų saugumui“.

null
Lietuvos vadovaujama ginklų kontrolės inspektorių grupė vertins Kaliningrado srityje dislokuotą karinį vienetą
2019.02.12
img

Lietuvos vadovaujama tarptautinė ginklų kontrolės inspektorių grupė vasario 12–13 d. lankosi 79-ojoje atskirojoje motošaulių brigadoje, kuri dislokuota Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje. Ginklų kontrolės inspektoriai iš Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Prancūzijos atliks karinio vieneto vertinamąjį vizitą pagal 2011 m. Vienos dokumentą.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis išvyksta į NATO gynybos ministrų susitikimą Briuselyje
2019.02.12
img

Vasario 13–14 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje (Belgija), kuriame bus aptartos NATO gynybos ir atgrasymo stiprinimo priemonės. Susitikime ypatingą dėmesį ketinama skirti Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarčiai ir NATO veiksmams reaguojant į Rusijos vykdomus sutarties pažeidimus.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media