Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
4 5
18
23 24 25 27
29 30 31 2 4

 

Aktualijos

Kariuomenės ir visuomenės šventėje Panevėžyje – ir NATO sąjungininkų kariai
2017.05.22
img

Vokiečių kariuomenės kovinis tankas „Leopard 2“, pėstininkų kovos mašinos „Marder“, Nyderlandų karių kovos mašina CV 90, šarvuotasis žvalgybos automobilis „Fenek“, NATO oro policijos misijos naikintuvų F-16 skrydis, JAV karių veiksmai parodomojoje operacijoje – taip šiemet Kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje Panevėžyje Lietuvos visuomenei  prisistatė Lietuvoje šiuo metų dislokuotos  NATO sąjungininkų pajėgos. 

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2017 05 15-2017 05 21
2017.05.22
img

Gegužės 15-21 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai keturis kartus buvo pakelti atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Kaune prasideda NATO ryšių vienetų pratybos „Tvirtas Kobaltas 2017“
2017.05.21
img

Gegužės 21 dieną Kaune, Panemunėje esančiame Vytauto Didžiojo jėgerių batalione, vyko NATO ryšių pratybų „Steadfast Cobalt" (liet. Tvirtas Kobaltas) oficiali atidarymo ceremonija.

null
Daugiau kaip 300 žmonių žygiu pagerbė Aukštaitijos partizanų atminimą
2017.05.21
img

Gegužės 21-osios rytą daugiau kaip  300 žmonių būrys Šimonių girioje susirinko įamžinti partizanų žygdarbius ir pradėjo pėsčiųjų žygį „Algimanto apygardos partizanų takais". Žygio tikslas – ne tik atrasti bei pamatyti vietoves, kuriose kovojo, buvo įsirengę bunkerius ir žuvo Algimanto apygardos Šarūno rinktinės partizanai, bet ir prisiminti, pagerbti visus kovotojus, žuvusius už Lietuvos laisvę Aukštaitijos partizanų vadavietėje.

null
Panevėžyje – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė
2017.05.20
img

Filmuota medžiaga ( aut. srž. sp. Lukas Tamošūnas)

 

Panevėžiečius ir miesto svečius šeštadienį, gegužės 20 d., prie „Cido" arenos subūrė Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė. Ten karius ir visuomenę sveikino Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas.

null
Krašto apsaugos viceministras E. Kerza: „Lietuva ir Prancūzija stiprins dvišalį bedradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje”
2017.05.19
img

Gegužės 17-18 d. krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza lankėsi Prancūzijoje, kur susitiko su Prancūzijos Užsienio reikalų ir vystomojo bendradarbiavimo ministerijos kibernetinio saugumo atstovu David Martinon, Nacionalinės informacinių sistemų saugumo agentūros (ANNSI) generaliniu direktoriumi Guillaume Poupard ir šalies Gynybos ministerijos Kibernetinių operacijų vadu viceadmirolu Arnaud Coustillière. Susitikimų su už kibernetinį saugumą atsakingų Prancūzijos institucijų atstovais metu buvo aptariamos Lietuvos ir Prancūzijos dvišalio bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje perspektyvos.

null
„Mes – tai jūs!“ – jau šį šeštadienį vyks Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė
2017.05.19
img

„Lietuvai kariuomenės ir visuomenės vienybė svarbi ir reikalinga. Kaip rodo istorija, vienybė – galingiausias mūsų ginklas, tad nenustokime jo puoselėti“, – sako gegužės 20 d. Panevėžyje rengiamoje Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventėje dalyvausiantis Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

null
Tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgos Lietuvoje treniravosi kolektyvinės gynybos veiksmų
2017.05.19
img

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Gegužės 19 d. jungtine priešo vadavietės neutralizavimo operacija baigėsi didžiausios Baltijos regione tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Liepsnojantis kalavijas 2017“ (angl. „Flaming Sword 2017“). Pratybose kolektyvinės gynybos scenarijus bendrai treniruotei sujungė ne tik NATO sąjungininkus, šalis partneres, bet ir kitas šalies vidaus saugumo institucijas bei civilines organizacijas.

null
Karo akademijoje mokėsi VU ir VGTU studentai
2017.05.19
img

Gegužės 15–19 d. vyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų, Vilniaus universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų mainai. Kariūnai šią savaitę mokėsi VU ir VGTU, o šių aukštųjų mokyklų studentai – Karo akademijoje.

null
R. Karoblis: „Lietuva ir toliau aktyviai dalyvaus Ukrainos gynybos reformų procese“
2017.05.18
img

Vaizdo medžiaga (aut. srž.sp. Lukas Tamošiūnas)

Gegužės 19 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su dviejų dienų vizito į Lietuvą atvykusiu Ukrainos gynybos ministru Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak), kurio metu aptarė šalims  aktualius klausimus.

 

Ukrainos gynybos ministras pristatė  Rusijos agresyvius veiksmus prieš Ukrainą,  Ukrainos gynybos stiprinimą, aptarė Ukrainos  gynybos sistemos reformos pažangą ir bendras pratybas. S. Poltorakas pažymėjo, kad bendros pratybos  stipriai  prisideda prie Ukrainos gynybos stiprinimo ir padėjo sumažinti jų praradimus.

 

null
 
Sprendimas: Fresh Media