Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 28 2 3
7
13 15 16 17 18
21 24
27 28 30 31

 

Aktualijos

Bus pristatytas naujausias grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas
2018.03.23
img

Kovo 26 d., 10.00 val. LR Seimo spaudos konferencijų salėje (Gedimino pr. 53) visuomenei ir žiniasklaidos atstovams bus pristatytas bendras Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas.

null
Krašto apsaugos ministras aptarė JAV paramą stiprinant saugumą regione
2018.03.22
img

Kovo 21 d. krašto apsaugos sistemos vadovybė, susitikusi su Lietuvoje besilankančiu specialiuoju Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento padėjėju ir direktoriumi Europai ir Rusijai Nacionalinėje saugumo taryboje dr. Richard Hooker, aptarė artėjantį Jungtinių Amerikos Valstijų ir trijų Baltijos valstybių prezidentų susitikimą, JAV paramą stiprinant saugumą regione ir Lietuvos pastangas stiprinti savo pajėgumus. Taip pat buvo diskutuojama ir apie saugumo didinimą tarptautinėje arenoje.

null
Kibernetinio saugumo būklė Lietuvoje pernai žymiai gerėjo, bet prognozuojama daugiau tikslingų kibernetinių išpuolių
2018.03.22
img

Vaizdo medžiaga

Lietuvos kibernetinio saugumo būklė 2017 m. gerėjo, tačiau daugėjo ir kibernetinių incidentų, rodo Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos parengta Lietuvos nacionalinio kibernetinio saugumo būklės ataskaita. Prognozuojama, jog šiais metais tikslingų kibernetinių atakų tik daugės.

 

null
Pristatoma Lietuvos kibernetinio saugumo būklės ataskaita
2018.03.21
img

Per 2017 m. Lietuvoje užfiksuotas augantis kibernetinių incidentų ir žalingos programinės įrangos platinimo skaičius, taip pat intensyvėjo elektroninių ryšių tinklų žvalgyba, rodo Nacionalinio kibernetinio saugumo centro parengta 2017 m. kibernetinio saugumo būklės ataskaita. Ataskaitą kovo 22 d., 10 val. Krašto apsaugos ministerijoje žiniasklaidos atstovams pristatys viceministras E. Kerza ir NKSC direktorius dr. R. Rainys, dalyvaus ministras R. Karoblis.

null
Muziejus be ribų: pirmoji stotelė – Druskininkai
2018.03.21
img

Kovo 20 d. Druskininkų miesto gyventojai susirinko į unikalų pirmą kartą istorijoje Vytauto Didžiojo karo muziejaus surengtą projektą „100 kariuomenės pėdsakų“. Įrengtose unikaliose ekspozicijose renginio dalyviai turėjo progą pamatyti partizanų stovyklavietę, paimti į rankas originalius XX a. šaunamuosius ginklus, pažaisti karinių strateginių žaidimų ir pasidaryti maskuojamąjį grimą.

null
Prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Rukloje prisijungė Islandija
2018.03.20
img

Nuo kovo antros pusės prie Lietuvoje dislokuotos tarptautinės NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje prisijungė ir Islandija.

 „Islandija yra ilgalaikė ir patikima Lietuvos partnerė, pirmoji pripažinusi mūsų valstybės nepriklausomybės atkūrimą. Todėl ir šiandien džiugu, kad Islandija prisideda prie NATO atgrasymo ir gynybos pastangų Baltijos regione ir taip demonstruoja solidarumo ir aktyvaus glaudesnio bendradarbiavimo svarbą, kovojant su regioniniam saugumui kylančiomis grėsmėmis. Mes tai ypač vertiname“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
Seimui pateikti svarstyti keitimosi įslaptinta informacija susitarimai su Kroatija ir Vengrija
2018.03.20
img

Kovo 20 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pateikė Seimui svarstyti susitarimus su Kroatija ir Vengrija dėl keitimosi įslaptinta informacija ir įslaptintos informacijos abipusės apsaugos.

„Susitarimų ratifikavimas Seime leistų Lietuvai intensyviau plėtoti bendradarbiavimą su Kroatijos ir Vengrijos institucijomis, ypatingai kai yra poreikis keistis ir užtikrinti įslaptintos informacijos apsaugą“, – sako ministras.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2018 03 12 – 2018 03 18
2018.03.19
img

Kovo 12 – 18 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

 

null
Ukraina dėkoja Lietuvai už paramą Ukrainos kariuomenei
2018.03.19
img

Kovo 19 d. Krašto apsaugos ministerijoje krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su Ukrainos Gynybos ministerijos Karinio švietimo, mokslo ir socialinės ir humanitarinės politikos departamento direktoriumi gen. mjr. Mykola Sadovskyi ir Žitomiro S. P. Koroliovo karinio instituto viršininku gen. mjr. Oleksandr Levčenko.

null
Stiprinamas Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimas karinių įsigijimų srityje
2018.03.15
img

Kovo 13-15 d. krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas su vizitu lankydamasis Jungtinėje Karalystėje dalyvavo šarvuoto visureigio JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle) bandymuose Bedforde. Taip pat viceministras susitiko su Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos ir Belgijos Gynybos resursų direktorato atstovais bei aptarė šarvuoto visureigio JLTV adaptacijos nacionaliniams poreikiams iššūkius ir pritaikymo Europos Sąjungos standartams galimybes.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media