Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

Aktualijos

Pratybos „Baltic Protector“: Jungtinių ekspedicinių pajėgų 1-osios metinės bus pažymėtos Lietuvoje
2019.06.25
img

Birželio 28 d. Klaipėdoje susitiks devynių Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. UK-led Joint Expeditionary Force, JEF) gynybos ministrai ir kariuomenių vadai. Lietuvos pajūryje jie paminės pirmąsias šių pajėgų veiklos metines.

null
Krašto apsaugos ministras dalyvaus Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikime Berlyne ir NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje
2019.06.25
img

Birželio 25 d. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis dalyvauja Berlyne (Vokietija) vykstančiame Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikime. Jame ministrai ketina aptarti saugumo situaciją Baltijos jūros ir Šiaurės Atlanto regione, supaprastinto karinių pajėgų judėjimo tarp Šiaurės šalių ir Baltijos regiono valstybių įgyvendinimą, taip pat būtinybę stiprinti strateginę komunikaciją kaip atsvarą netikroms naujienoms (angl. fake news) ir propagandai.

null
Į Lietuva atgabentos pirmosios pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“, pradėta jų serijinė gamyba
2019.06.25
img

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

Lietuvą birželio 25 d. pasiekė pirmosios dvi pėstininkų kovos mašinos (PKM) „Vilkas“. Po metus trukusių intensyvių „Vilkas“ testavimų Vokietijos ir Nyderlandų poligonuose ir testavimo centruose, pradėta Lietuvos kariuomenei skirtų skyriaus lygio kovos mašinų serijinė gamyba.

Kovos mašinų „Vilkas“ ugnies galios, manevro ir įgulos apsaugos derinys geriausiai atitinka Lietuvos kariuomenės poreikius tiek šalies gynybai, tiek dalyvavimui tarptautinėse operacijose.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2019 06 17-23
2019.06.25
img

Birželio 17-23 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 2 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Bendram Lietuvos, Latvijos ir Estijos projektui Baltijos gynybos koledžui - 20 metų
2019.06.21
img

Po Baltijos šalių gynybos ministrų komiteto susitikimo Tartu, birželio 20 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kartu su Lietuvos Seimo pirmininku prof. Viktoru Pranckiečiu, Estijos ir Latvijos prezidentais bei gynybos ministrais dalyvavo iškilmingame Baltijos gynybos koledžo (BALTDEFCOL) 20-mečio minėjime ir jungtinėje kursų baigimo ceremonijoje.

 

„20 Baltijos gynybos koledžo gyvavimo metų tik įrodo, kad tai yra vienas sėkmingiausių mūsų Baltijos šalių bendradarbiavimo gynybos srityje pavyzdžių“, –sakė ministras R. Karoblis.

null
Baltijos šalių gynybos ministrai Tartu sutarė dėl bendrų pozicijų NATO gynybos ir atgrasymo stiprinimo priemonių klausimais
2019.06.20
img

Baltijos šalių gynybos ministrų komiteto susitikime Tartu (Estija) birželio 19–20 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su savo kolegomis Estijos gynybos ministru Jüri Luik ir Latvijos gynybos ministru Artis Pabriks sutarė dėl bendrų pozicijų artėjančiam NATO gynybos ministrų susitikimui, ypatingą dėmesį skirdami NATO oro gynybos klausimams.

null
Vytauto Didžiojo karo muziejuje duris atveria paroda „Šaulio kodas“
2019.06.20
img

Birželio 21 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje  duris atveria paroda „Šaulio kodas“, skirta Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui minėti.

 

„Rengiant šią parodą buvo pasitelkti ir technologiniai sprendimai, kurių dėka lankytojas galės interaktyviai susipažinti su Lietuvos šaulių sąjungos istorija ir dabartine jos veikla“, – sakė vienas iš parodos rengėjų istorikas Deividas Bankus.

null
Užsienio kariniai stebėtojai lankysis pratybose „Geležinis vilkas 2019-1“
2019.06.18
img

Lietuva, siekdami užtikrinti skaidrumą ir demonstruodama atvirumą, pakvietė karinius stebėtojus iš Baltarusijos, Rusijos, taip pat Suomijos ir Švedijos stebėti šiuo metu Lietuvoje vykstančias tarptautines karines pratybas „Geležinis vilkas 2019-1“. Baltarusijos ir Švedijos kariniai stebėtojai birželio 18-20 d. lankysis Lietuvoje ir dalyvaus birželio 19 d. pratybų stebėjimo programoje.

null
Aptartas Lietuvos ir Juodkalnijos bendradarbiavimas saugumo srityje
2019.06.18
img

Birželio 18 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, susitikęs su Juodkalnijos parlamento pirmininko pavaduotoju Genci Nimanbeg ir Draugystės su Lietuvos parlamentu grupės delegacija, aptarė dvišalio bendradarbiavimo saugumo srityje klausimus, Baltijos ir Balkanų regionams kylančius iššūkius bei regioninę  saugumo situaciją.

null
KAM ir JAV pasirašė sutartį, pagal kurią Lietuvos kariuomenė įsigis radijo ryšio įrangos
2019.06.17
img

Birželio pradžioje Krašto apsaugos ministerija su Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybe pasirašė atnaujintą sutartį dėl radijo ryšio įrangos Lietuvos kariuomenei pirkimo. Taktinių radijo ryšio priemonių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms bus nupirkta už daugiau nei 3 mln. JAV dolerių. Lėšos skirtos iš JAV Europos saugumo paramos lėšų.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media