Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 28 2 3
7
13 15 16 17 18
21 24
27 28 30 31

 

Aktualijos

Prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Rukloje prisijungė Islandija
2018.03.20
img

Nuo kovo antros pusės prie Lietuvoje dislokuotos tarptautinės NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje prisijungė ir Islandija.

 „Islandija yra ilgalaikė ir patikima Lietuvos partnerė, pirmoji pripažinusi mūsų valstybės nepriklausomybės atkūrimą. Todėl ir šiandien džiugu, kad Islandija prisideda prie NATO atgrasymo ir gynybos pastangų Baltijos regione ir taip demonstruoja solidarumo ir aktyvaus glaudesnio bendradarbiavimo svarbą, kovojant su regioniniam saugumui kylančiomis grėsmėmis. Mes tai ypač vertiname“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
Seimui pateikti svarstyti keitimosi įslaptinta informacija susitarimai su Kroatija ir Vengrija
2018.03.20
img

Kovo 20 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pateikė Seimui svarstyti susitarimus su Kroatija ir Vengrija dėl keitimosi įslaptinta informacija ir įslaptintos informacijos abipusės apsaugos.

„Susitarimų ratifikavimas Seime leistų Lietuvai intensyviau plėtoti bendradarbiavimą su Kroatijos ir Vengrijos institucijomis, ypatingai kai yra poreikis keistis ir užtikrinti įslaptintos informacijos apsaugą“, – sako ministras.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2018 03 12 – 2018 03 18
2018.03.19
img

Kovo 12 – 18 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

 

null
Ukraina dėkoja Lietuvai už paramą Ukrainos kariuomenei
2018.03.19
img

Kovo 19 d. Krašto apsaugos ministerijoje krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su Ukrainos Gynybos ministerijos Karinio švietimo, mokslo ir socialinės ir humanitarinės politikos departamento direktoriumi gen. mjr. Mykola Sadovskyi ir Žitomiro S. P. Koroliovo karinio instituto viršininku gen. mjr. Oleksandr Levčenko.

null
Stiprinamas Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimas karinių įsigijimų srityje
2018.03.15
img

Kovo 13-15 d. krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas su vizitu lankydamasis Jungtinėje Karalystėje dalyvavo šarvuoto visureigio JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle) bandymuose Bedforde. Taip pat viceministras susitiko su Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos ir Belgijos Gynybos resursų direktorato atstovais bei aptarė šarvuoto visureigio JLTV adaptacijos nacionaliniams poreikiams iššūkius ir pritaikymo Europos Sąjungos standartams galimybes.

null
NATO kovinės laivų grupės fregatos Lietuvos vandenyse treniravosi kartu su Lietuvos karinėmis jūrų pajėgomis
2018.03.15
img

Kovo 13-14 d. Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Sėlis“ (P15) vadovaujamas kpt. ltn. Andriaus Guralio dalyvavo bendruose mokymuose jūroje „Passex“ su NATO Nuolatinės parengties kovinių laivų I-osios grupės laivais (angl. Standing NATO Maritime Groupe I – SNMG1).

null
V. Umbrasas susitiko su Švedijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi J. Salestrand
2018.03.15
img

Kovo 14 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas lankėsi Švedijoje, kur susitiko su savo kolega Švedijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Jan Salestrand. Susitikimo metu šalių atstovai aptarė Lietuvos ir Švedijos dvišalį bendradarbiavimą, saugumo situacija Baltijos jūros regione, buvo pasidalinta informacija apie Lietuvos ir Švedijos karinių pajėgų vystymą.

null
Viceministras E. Kerza Tbilisyje: „Siekiame vystyti praktinį Lietuvos ir Gruzijos bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje“
2018.03.15
img

Kovo 15 d. krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza Tbilisyje susitiko su Gruzijos gynybos viceministre Lela Chikovani, su kuria apsikeitė dvišalio bendradarbiavimo planais ir aptarė saugumo situaciją regione, taip pat perspektyvas gilinti abiejų šalių kibernetinio saugumo institucijų sąveiką.

„Tiek Lietuvos, tiek Gruzijos kibernetinio saugumo specialistai kasdien susiduria su incidentais ir turi neįkainojamos patirties, todėl glaudesnis praktinis abiejų šalių kibernetinio saugumo centrų bendradarbiavimas galėtų ateityje tik stiprėti“, – pažymėjo E. Kerza.

null
Vilniuje saugumo ir gynybos atstovai bei ekspertai diskutavo Suvalkų koridoriaus saugumo užtikrinimo tema
2018.03.14
img

Diskusijų dalyvius pasveikinęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pabrėžė, kad mūsų regiono saugumas ir gynyba yra strategiškai svarbi viso NATO atgrasymo ir kolektyvinės gynybos bei Aljanso teritorinio vientisumo užtikrinimo kontekste. „Todėl sukviečiant šalių, kurios turi realias pajėgas regione arba arti jo, įtakingus visuomenės ir politikos veikėjus bei aukšto rango karinius vadus diskusijai, prisidedama prie visuomenės nuomonės, politinės pozicijos ir karinio patarimo formavimo“, – sakė ministras R. Karoblis.

null
Stiprinamas karo medikų tarptautinis bendradarbiavimas
2018.03.14
img

Kovo 13 d. Lietuvoje lankėsi Tarptautinio karo medicinos komiteto (TKMK) generalinis sekretorius generolas majoras dr. Roger Van Hoof su delegacija.

 

Svečius pasveikinęs krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas pabrėžė, kad bendradarbiaujant daugelio šalių karo medikams galima pasiekti gerų rezultatų užtikrinant tinkamą karių sveikatos priežiūrą karinių, ypatingai tarptautinių operacijų metu.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media