Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
4 5
18
23 24 25 27
29 30 31 2 4

 

Aktualijos

Paskirtas naujas Karinių oro pajėgų vadas
2017.05.24
img

Gegužės 23 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pasirašė įsakymą, kuriuo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (LK KOP) vadu skiriamas pulkininkas leitenantas Dainius Guzas, iki šiol ėjęs KOP štabo viršininko pavaduotojo operacijoms pareigas.

null
Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe aptarti Valstybės gynybos klausimai
2017.05.24
img

„Krašto gynybos planai reikalauja tikslaus kaip laikrodžio mechanizmas susiderinimo tarp institucijų, todėl svarbu užtikrinti, kad kiekvieno proceso dalyvio vaidmuo ir pasirengimas yra užtikrinamas ne tik popieriuje, bet ir realybėje“, – pabrėžė krašto apsaugos ministras R. Karoblis gegužės 23 d. Lietuvos kariuomenės ir Vidaus reikalų ministerijos institucijų vadovų susitikime, skirtame aptarti Lietuvos valstybės gynybos planavimo ir jos vykdymo klausimus.

null
Klaipėdos uoste iškrauta NATO priešakiniame batalione tarnausiančių Norvegijos karių technika
2017.05.24
img

Video reportažas  (autorius: vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Gegužės 24 d. į Klaipėdos jūrų uostą atgabenta Norvegijos kontingento, tarnausiančio NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, kovinė ir administracinė technika. Apie 60karinio transporto vienetų sudarys įvairių modifikacijų tankai „Leopard“, pėstininkų kovos mašinos CV 90, įvairių modifikacijų šarvuočiai M113, krovininės ir lengvosios transporto priemonės.

 

 

null
Klaipėdos uoste lankysis NATO nuolatinės parengties kovinių laivų grupė
2017.05.24
img

Gegužės 26-29 d. Klaipėdos uoste lankysis NATO nuolatinės parengties 1-osios jūrinės grupės kovinių laivų junginio (angl. Standing NATO maritime group 1, SNMG 1) fregatos „Roald Amundsen“ (Norvegija) ir „Evertsen“ (Nyderlandai).

 

null
2017 m. šaukimo nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba įsibėga: dalinius papildo nauji kariai
2017.05.23
img

2017 m. nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba sėkmingai startavo ir įsibėgėja – šiuo metu įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose tarnybą atlieka jau per 400 iš daugiau nei pusketvirto tūkstančio šiais metai tarnybą pradėsiančių šauktinių. Visi jie konstitucinę pareigą savo šaliai atlikti pasirinko savo noru. Tarp jų ir būrys karo tarnybos nepabūgusių merginų. Po devynių mėnesių sėkmingos tarnybos kariai galės ją tęsti jau kaip profesinės karo tarnybos kariai arba tapti Lietuvos kariuomenės parengtojo rezervo dalimi.

null
Į Lietuvą atvyksta NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnausiančio Norvegijos kontingento kovinė technika
2017.05.23
img

Gegužės 24 d. į Lietuvą atvyksta Norvegijos kontingento, tarnausiančio NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, kovinė ir administracinė technika. Apie šešias dešimtis karinio transporto vienetų sudarys įvairių modifikacijų tankai „Leopard“, pėstininkų kovos mašinos CV 90, įvairių modifikacijų šarvuočiai M113, krovininės ir lengvosios transporto priemonės.

null
Kariuomenės ir visuomenės šventėje Panevėžyje – ir NATO sąjungininkų kariai
2017.05.22
img

Vokiečių kariuomenės kovinis tankas „Leopard 2“, pėstininkų kovos mašinos „Marder“, Nyderlandų karių kovos mašina CV 90, šarvuotasis žvalgybos automobilis „Fenek“, NATO oro policijos misijos naikintuvų F-16 skrydis, JAV karių veiksmai parodomojoje operacijoje – taip šiemet Kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje Panevėžyje Lietuvos visuomenei  prisistatė Lietuvoje šiuo metų dislokuotos  NATO sąjungininkų pajėgos. 

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2017 05 15-2017 05 21
2017.05.22
img

Gegužės 15-21 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai keturis kartus buvo pakelti atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Kaune prasideda NATO ryšių vienetų pratybos „Tvirtas Kobaltas 2017“
2017.05.21
img

Gegužės 21 dieną Kaune, Panemunėje esančiame Vytauto Didžiojo jėgerių batalione, vyko NATO ryšių pratybų „Steadfast Cobalt" (liet. Tvirtas Kobaltas) oficiali atidarymo ceremonija.

null
Daugiau kaip 300 žmonių žygiu pagerbė Aukštaitijos partizanų atminimą
2017.05.21
img

Gegužės 21-osios rytą daugiau kaip  300 žmonių būrys Šimonių girioje susirinko įamžinti partizanų žygdarbius ir pradėjo pėsčiųjų žygį „Algimanto apygardos partizanų takais". Žygio tikslas – ne tik atrasti bei pamatyti vietoves, kuriose kovojo, buvo įsirengę bunkerius ir žuvo Algimanto apygardos Šarūno rinktinės partizanai, bet ir prisiminti, pagerbti visus kovotojus, žuvusius už Lietuvos laisvę Aukštaitijos partizanų vadavietėje.

null
 
Sprendimas: Fresh Media