Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
5
7
18 19
21 25
28 30 2

 

Nacionalinis mokinių konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“

Rugsėjo 20 d. vėl visoje Lietuvoje startavo moksleivių ir mokytojų pamėgtas nacionalinis konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“, skirtas ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą ir istorijos pažinimą. Šiemet šis konkursas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

 

Konkurso metu vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami netradiciškai, kūrybiškai pažinti ir pristatyti visuomenei sudėtingus ir kartu nepaprastai įdomius bei įkvepiančius Lietuvos Laisvės kovų įvykius ir asmenybes.

 

Kūrybinės – tiriamosios užduoties įgyvendinimo principai remiasi paprasta „formule“ – surask – pažink – atskleisk – papasakok:

  • Surask: dalyviai išsirenka jiems aktualų Laisvė kovas menantį materialaus ar nematerialaus paveldo objektą ir / ar reiškinį savo gyvenamojoje vietoje.
  • Pažink: konkurso dalyviai aiškinasi, koks tai objektas ir / ar reiškinys, kokios yra jo atsiradimo aplinkybės, istorija, jo reikšmė praeičiai ir dabarčiai.
  • Atskleisk: dalyviai, pasitelkdami originalią ir šiuolaikišką kūrybinę – tiriamąją prieigą, atskleidžia Laisvės kovas menantį objektą ir / ar reiškinį.
  • Papasakok: dalyviai, pasitelkdami įvairias įgyvendinimo formas (video kūrinys, audio kūrinys, foto montažas, reportažas ir kt.), per savo kūrybinį – tiriamąjį darbą papasakoja pasirinktąją Laisvės kovų istoriją.

 

Kaip ir praėjusiais metais, konkurso organizatoriai vėl kviečia burti aukštesnių klasių mokinių komandas, domėtis Lietuvos laisvės kovų istorija, dalyvauti ir nugalėti. Geriausius kūrybinius – tiriamuosius darbus pamatys visa Lietuva, o juos parengusios komandos lankysis ne tik teminiuose užsiėmimuose Vilniaus universitete ir Lietuvos kariuomenės daliniuose, bet ir laimės originalius prizus.

 

Konkursą organizuoja Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie LR Krašto apsaugos ministerijos kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Projekto partneris –  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Projekto informacinis rėmėjas – dienraštis "Lietuvos žinios".

  

 

Naujas plakatas

 

 

Informacija atnaujinta 2016.10.03
Sprendimas: Fresh Media