Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
16 17
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Dvyliktokai išmėgino savo jėgas ir ištvermę mokomajame pulke Rukloje

2016.06.06
image

       Paskutinį mokslo metų penktadienį Rukloje, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, įvyko pasirenkamojo kūno kultūros modulio „Krašto gynyba“ varžybos, kurias organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos kartu su Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Fizinio rengimo centro ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos fizinio rengimo specialistais.
       Šios varžybos jau ketvirtos, ir jau tapo tradicija, kad mokslo metų pabaigoje stipriausi ir ištvermingiausi Lietuvos moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų, įgyvendinančių „Krašto gynybos“ modulį, susirenka pademonstruoti įgytą patirtį ir sukauptas žinias.
       Kas tokį gražų vasaros pradžios rytą paskatino vienuoliktokus braukti prakaitą nelengvose rungtyse? „Šios varžybos – nemenkas iššūkis. Išmėgini savo jėgas, grūdini valią, ištvermę. Juk ne kiekvienas sugebėtų išsiropšti iš dviejų metrų gylio betoninės duobės lygiais kraštais, pereiti siauru „per upę“ permestu rąstu ar įkopti į aukštą sieną. Smagu įveikti vis sudėtingesnes užduotis ir įsitikinti, kad tai gali. Po tokių pratybų imi suvokti, kad viskas – tavo rankose, ir net patekęs į kebliausias gyvenimo situacijas visuomet surasi išeitį,“ – noriai dalijosi savo motyvais pakalbinti jaunuoliai. „Puiku jausti komandos dvasią, draugų palaikymą, žinoti, kad esi atsakingas už savo komandą, kaip ir tavo komandos draugai atsakingi už tave, ir kad nuo tavęs, kaip ir nuo kiekvieno, priklauso visų sėkmė. Visa komanda tampa tartum vienu kūnu, esam it vienas kumštis. Tai fantastiškas jausmas.“
       Ne vienas moksleivis prisipažino, kad savo ateitį ketina sieti su krašto gynyba, o sėkmingai baigusiems šią programą stojant į Karo akademiją bus pridedamas papildomas konkursinis balas. Kaip gimė šios, jau tradicija tapusios varžybos? 2011 m. pradžioje darbo grupė, sudaryta iš Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijų specialistų, pasiūlė mokykloms kūno kultūros išplėstinio kurso krašto gynybos modulį – 34 valandų trukmės programą, skirtą 11-12 klasių mokiniams, kurios metu mokiniai susipažintų su būsimo krašto gynėjo fizinio pasirengimo reikalavimais ir vertybinėmis nuostatomis, ugdytųsi pilietinės atsakomybės, bendradarbiavimo komandoje ir lyderio savybes, grūdintų fizinę ištvermę, stiprintų sveikatą. Projekto tikslas – ugdyti tvirto charakterio, savarankišką, nebijantį atsakomybės, ištikimą Tėvynei, gerbiantį savo šalį ir jos įstatymus asmenį, turintį ateities viziją tapti Lietuvos gynėju. Projektas buvo sėkmingai įgyvendintas, ir štai jau penkti metai mokiniai gali pasirinkti papildomą krašto gynybos programą, kurios pamokose vertinami ne sportiniai mokinių rezultatai, o vyksmas, pokyčiai ir asmeninė pažanga. Šiais mokslo metais programoje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus licėjaus, Vilniaus Žemynos gimnazijos, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos ir Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos. Prieš varžybas dalyviai apsilankė ir susipažino su bazinių karinių mokymų kasdienybe, gyvenimo sąlygomis, ginklais bei karine ekipuote. Varžybų dalyviai buvo suskirstyti į komandas, kurios varžėsi tiek asmeninėje, tiek komandinėje įskaitoje karinio kliūčių ruožo, karinės granatos metimo, šaudymo iš ginklo lazerinėje šaudykloje ir kliūčių ruožo įveikimo su sužeistuoju rungtyse. Po sėkmingai pasibaigusių varžybų visiems dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, o užėmusieji prizines vietas – apdovanoti diplomais bei atminimo dovanėlėmis, kurias įsteigė Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla ir Jonavos visuomenės sveikatos biuras. „Džiugu, kad jaunimas domisi Lietuvos kariuomene ir jau mokykloje susipažįsta ir pradeda ruoštis krašto gynybai, sustiprėja fiziškai, o įgyti įgūdžiai tikrai pravers“, – džiaugėsi Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM mobilizacinio ir pilietinio pasipriešinimo rengimo skyriaus specialistai. 
       Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM greta kitų veiklų įgyvendina ir pasirengimo pilietinei gynybai politiką, koordinuoja krašto apsaugos sistemos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės pilietinio patriotinio ugdymo ir švietimo programas, propaguoja ir puoselėja tautinės savimonės, pilietiškumo, patriotizmo, laisvės ir nepriklausomybės vertybes. Viena iš departamento misijų – siekti, kad būtų ugdoma jaunimo pilietinė nuostata ginti savo Tėvynę.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media