Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 30 2
6 9
10 12 13 14 15
19 22
29
2 4 5

 

Visuomenės informavimas

KAM Generalinė inspekcija per 2016 m. tris ketvirčius dėl galimų pažeidimų išnagrinėjo virš šimto karių ir gyventojų pranešimų
2016.12.08

Krašto apsaugos ministerijos Generalinė inspekcija per 2016 m. tris ketvirčius atliko 13 tarnybinių patikrinimų dėl galimai padarytų Lietuvos karių drausmės pažeidimų, išnagrinėjo 36 karių skundus dėl įvairių su tarnyba susijusių aplinkybių. Pasitikėjimo telefonu arba elektroniniu paštu taip pat gauta ir išnagrinėta apie 100 pranešimų, kuriuose pateikta informacija apie krašto apsaugos sistemos karių, valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, galimai padarytus pažeidimus.

null
Vyko korupcijos prevencijos paskaita Lietuvos kariuomenės atstovams
2016.10.01

Rugsėjo 30 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje buvo suorganizuota paskaita korupcijos prevencijos tema. Paskaita buvo skirta Lietuvos kariuomenės atstovams, organizuojantiems ir vedantiems pratybas bei paskaitas nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams, paskaitos tema - "Korupcijos reiškinys ir galimybės jam pasipriešinti. Pavyzdinė mokymo programa šauktiniams“.

null
Krašto apsaugos ministras patvirtino atnaujintą tvarką, kuria siekiama apsaugoti pranešėjo asmens duomenis bei pateiktą informaciją
2016.06.27
img

Krašto apsaugos ministras 2016 m. birželio 9 d. įsakymu patvirtino atnaujintą Informacijos apie pažeidimus teikimo ir tvarkymo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijoje tvarkos aprašą. Juo yra nustatoma informacijos apie krašto apsaugos sistemos karių ir darbuotojų galimai padarytus pažeidimus pateikimo, nagrinėjimo tvarka ir pranešėjo asmens duomenų ir pateiktos informacijos apsaugą.

null
Dėl informavimo apie galimus pažeidimus Lietuvos kariuomenės padaliniuose
2016.05.18
img

Viešojoje erdvėje kilus diskusijoms apie karių gyvenimo sąlygas, maitinimą, sveikatos priežiūrą ir kitus tarnybos klausimus bei galimus tvarkos pažeidimus Lietuvos kariuomenės padaliniuose, norime priminti kontaktus, kuriais galima kreiptis ir informuoti apie galimus pažeidimų atvejus, gauti reikiamą informaciją.

null
Numatytos kovos su korupcija priemonės stiprins krašto apsaugos skaidrumą
2016.04.27

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas balandžio 26 d. patvirtino atnaujintą krašto apsaugos ministerijos kovos su korupcija programos įgyvendinimo priemonių planą.

„Krašto apsaugos ministerija skiria didelį dėmesį korupcijos prevencijai ir skaidrumui. Tai tapo ypač aktualu dabar, kai išaugo krašto apsaugos finansavimas, pradėti stambūs pirkimai, siekiant modernizuoti Lietuvos kariuomenę ir įgyvendinti kitus krašto apsaugos sistemos plėtros projektus. Tikimės, kad numatytos priemonės padės užkirsti kelią galimoms korupcijos apraiškoms krašto apsaugos sistemoje ir didins gynybos sektoriaus viešumą ir skaidrumą“, – sako krašto apsaugos ministras J. Olekas.

null
Vyko paskaita korupcijos prevencijos temomis
2016.03.30

Kovo 29 d. Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdyba Krašto apsaugos ministerijoje surengė paskaitą-seminarą korupcijos prevencijos temomis. Pranešimą skaitė „Transparency International“ projektų vadovė Rūta Mrazauskaitė.

null
Kurso programa papildyta korupcijos prevencijos tema
2016.03.10

Kovo 9 d., atsižvelgus į „Transparency International UK" pateiktą 2015 m. pasaulinio gynybos antikorupcinio indekso tyrimo medžiagą ir šiame tyrime nurodytas rekomendacijas Lietuvai,  Lietuvos kariuomenės vadas pasirašė įsakymą, patvirtinantį atnaujintą karių rengimo tarptautinėms operacijoms (individualių įgūdžių atnaujinimo) kurso programą, kurioje įtraukta mokymo tema, susijusi su korupcijos prevencijos priemonėmis.

null
KAM Generalinė inspekcija aiškinosi šauktinių nuomonę apie privalomąją pradinę karo tarnybą
2016.02.10
img

Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai yra motyvuoti, tarnyba Lietuvos kariuomenėje jiems patinka ir yra įdomi. Tokios tendencijos užfiksuotos po Krašto apsaugos ministerijos Generalinės inspekcijos susitikimų su šauktiniais kariais.

null
 
Sprendimas: Fresh Media