Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 2
3 4 5 6 9
10 12 13 15
17 21 23
24 26 29 30
31 3 5 6

 

 

Aktualu šauktiniams

NAUJIENOS

 SAVANORIAI

Į ŠAUKTINIUS

KOMISIJOS NUORODOS

  VAIZDO

MEDŽIAGA

KONTAKTAI DUK 

 

 

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą LR Seimas atnaujino 2015 m. kovą. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą taip pat siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.

 

2016 m. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus pašaukta 3000 karo prievolininkų.  LR Seimo sprendimu, nuo 2017 m. į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus šaukiama nuo 3 500 iki 4 000 karo prievolininkų.   

 

2016 m. šaukimo į  nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai buvo sudaryti sauio 7 dieną.  Pagal juos  šaukimo nurodymai bus išsiųsti 30 228 karo prievolininkams.  Šie sąrašai  yra viešai skelbiami interneto svetainėje http://sauktiniai.kam.lt.

 

Kaip ir pernai šeši sąrašai pagal regionus buvo sudaryti naudojant kompiuterių programą. Siekiant užtikrinti, kad atrankos procedūra vyktų skaidriai ir objektyviai procesą stebėjo  ir 10 visuomenės atstovų

 

2016 m. kaip ir praėjusiais metais pirmiausia į tarnybą šaukiami savanoriškai nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti norintys 18-38 metų vaikinai ir merginos.

 

Tik nesurinkus reikiamo savanoriškai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą karių skaičiaus, į tarnybą būtų šaukiami 19-26 m. karo prievolininkai, patekę į 2016 m. šaukimo sąrašus.

 

Savo noru  tarnybai atlikti registruotis iki 2016 m. šaukimo pabaigos (gruodžio 31 d.) toliau galės ir tie jaunuoliai, kurie nebus patekę į 2016 m. šaukimo sąrašus. 

 

Kaip ir 2015 m., 2016 m. devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliks 3 tūkst. karių.  Pirmieji tarnybą pradės šių metų balandžio mėnesį.  Vėliau nuo birželio iki spalio - kas mėnesį.  

 

Kaip buvo sudaromi 2016 m. šaukimo sąrašai

 

  

Šauktinių sąrašai pagal regionus buvo sudaryti atsitiktine tvarka naudojantis kompiuterių programa.

   2016 kaip sudaromi sarasai

 

 

Sąrašams sudaryti naudojamos PROGRAMOS KODĄ galima peržiūrėti čia 

 

 

Ką daryti gavus šaukimo nurodymą

 

Šaukimo nurodymai į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, skirtingai nei 2015 m., bus siunčiami ne iš karto visiems į 2016 m. sąrašus patekusiems jaunuoliams, o dalimis, priklausomai nuo tarnybos pradžios laiko. Taip siekiama tolygiai išskirstyti karo medicinos komisijų darbo krūvį ir pirmiausiai patikrinimo procedūras vykdyti su tais jaunuoliais, kurie pareikš norą tarnybą atlikti savo noru.

 

2016 ka daryti gavus nurodyma

 

Informacija teikiama tel. 8 800 12340, atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius.

 

Karo prievolės ir komplektavimo centrai 

 

 KPAT centrai 2016

 

2016 m. nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos vietos

 

Pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą 2016 m. metinį šaukimo planą pirmieji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą pradės 2016 m. balandžio 4 d., paskutinieji – spalį. Dalis jų devynių mėnesių tarnybą pradės Mokomajame pulke,  kur tarnaus 3 mėnesius, o kitus šešis  tarnybą tęs priskirtame dalinyje;  kita dalis  – visus tarnybos mėnesius tarnaus priskirtame kariuomenės dalinyje. 

 

2016 tarnybos vietos 3 6

 

 

2016 tarnybos vietos9

 

Socialiniai skatinimo paketai nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams

 

Tarnybos metu nuolatinės privalomosios tarnybos kariams suteikiamos socialinės garantijos, jie gauna visą valstybės išlaikymą (apgyvendinimą, maitinimą, aprangą, socialinį ir gyvybės draudimus). Kiekvienam šauktiniui kariui per mėnesį mokama 140,60 € išmoka buitinėms išlaidoms padengti.

 

Taip pat kiekvienam kariui kas mėnesį kaupiama speciali išmoka, ji taikoma vietoj anksčiau numatytos dalies studijų kainos kompensacijos. Ši išmoka, kurią asmuo gali naudoti savo nuožiūra, išmokama asmeniui atlikus tarnybą. Jos dydis priklauso nuo atliktos tarnybos vertinimo rezultatų. Kario tarnybą įvertinus labai gerai už vieną tarnybos mėnesį skaičiuojamos keturios bazinės socialinės išmokos (152 €), gerai įvertintiems – trys bazinės socialinės išmokos (114 €), patenkinamai – dvi bazinės socialinės išmokos (76 €). Savo noru atliekančiam tarnybą kariui kaupiamosios išmokos didėja 30 procentais, o tiems karo prievolininkams, kurie buvo pašaukti į tarnybą ir išreiškė norą atlikti ją pirmumo tvarka - 15 procentų (tai iliustruojantis infografikas žemiau).

  

 

 

Asmenims, baigusiems bazinius karinius mokymus (šie mokymai buvo sustabdyti 2015 m. pavasarį atnaujinus NPPKT) arba devynių mėnesių privalomąją pradinę karo tarnybą, stojant į kai kurias aukštąsias mokyklas nefinansuojamas vietas pagal jų vidaus tvarką prie konkursinio balo gali būti pridedama pusė balo. Nuo 2017 m. tai bus taikoma stojant į visas aukštąsias mokyklas, taip pat ir valstybės finansuojamas vietas.

 

 

Darbdaviai, išleidę darbuotoją atlikti NPPKT, gali gauti subsidiją darbuotojo atlyginimui šešiems mėnesiams padengti. Tokia pati subsidija mokama įdarbinus jaunuolį, baigusį privalomąją pradinę karo tarnybą.

 

 

 

  

 

Informacija atnaujinta 2016.08.03
Sprendimas: Fresh Media